15 го листопада 2018 року

Дорогі Подруги і Друзі !

Номінаційний процес вибору Начального Пластуна є завершений і тепер переходимо до голосування.

Виборча Комісія формально дістала представлення на одного кандидата, котре було затверджене на сходинах 3-го листопада 2018 року. Кандидат на пост Начального Пластуна — пл. сен. Юрко Мончак, V. Його життєпис можна прочитати тут.

Так як Вам відомо, Грамота Начального Пластуна постановила, що голосування на пост Начального Пластуна відбувається електронно. Щоб це могти сповнити, комісія уживатиме  систему, яка 1-го грудня 2018 року о 12:00 годині (пополудні за Київським часом) надішле кожному дійсному членові Пласту на його електронну адресу логін (voter ID) та пароль (voter Key), щоб він мав змогу здійснити голосування зі свого комп’ютера або мобільного телефону, який має доступ до інтернету. Дійсні члени, які не мають електронної адреси, дістануть цю інформацію через пошту. Голоси будуть прийматися до 20-го грудня 2018 року до 12:00 годині (пополудні за Київським часом).

Просимо Вас перевірити свої електронні скриньки та в крайньому випадку, якщо Ви не отримали листа з  цією інформацією, просимо оглянути теж теку “спам” або просто звернутися до комісії.

Дуже важливо, щоб Ви розуміли вартість кожного голосу. Грамота Начального Пластуна описує в точці 5Г, що вибори вважаються легітимними, якщо в голосуванні взяли участь 50% +1 всіх дійсних членів з правом голосу. В нашій організації є 3542 дійсних членів, себто потрібно, щоб принаймні 1772 членів проголосували для того, щоб вибори були легітимними. Коли вже вибори будуть визнані легітимними, тоді треба числити, чи кандидат здобув просту більшість голосів згідно з точкою 5Ґ.

Якщо у Вас виникне будь-який сумнів або запит, прошу звернутися до vknp@plast.org або до +1 (413) 327-4290

СКОБ !

 

 Пл. сен. Степан Липинський                       Пл. сен. Олена Цоба

     Голова ВКНП                                              Cекретар ВКНП

_______________________________________________________________

Кандидат на пост Ночального Пластуна

пл. сен. Юрко Мончак, V

Народжений в Монтреалі 31 жовтня 1960 р.
По завершенні середньої школи друг Юрій закінчив бакалаврат з мікробіології в Макгільському університеті (1979-1982), маґістерку з мікробіології в Монтреальському університеті (1982-1985), докторат там само (1985-1990), ступінь постдокторату у Вашинґтоні (1990-1992).
Зараз д-р Юрій Мончак — директор лабораторії молекулярної діягностики, професор медичного факультету Макгільського та Монтреальського універститетів.
В Пласті від новацтва (1968 р. в Монтреалі), де згодом перейшов до 1-ого Куреня УПЮ ім. митр. Андрея Шептицького і зложив Пластову Присягу в листопаді 1973 р. Був активним членом гутрка і куреня, здобув всі юнацькі проби та отримав 4-те, 3-тє і 2-ге відзначення УПЮ.
Перейшов до УСП у вересні 1979 р. і став членом куреня УСП «Вовкулаки» у вересні 1984 р. Отримав 1-ше відзначення УСП — орден св. Юрія в бронзі в лютому 1986 р. Перейшов до УПС у вересні 1996 р. Отримав 2-ге відзначення УПС — орден св. Юрія в сріблі в червні 2014 р.
У різні роки друг Юрій був виховником, братчиком, гніздовим і зв’язковим в Монтреалі, здобув другий ступінь Кадри виховників УПЮ і УПН. Успішно відбув вишкільний табір «Золота Булава», комендантом якого став пізніше (у 2007 р.), а також «Лісову Школу», якої надалі неодноразово був бунчужним і комендантом.
Наприкінці 1980-х років при ГПБ  виконував діловодство заступника головної булавної УСП, згодом, на початку 90-х був заступником головного булавного УПЮ, відтак головним булавним УПЮ.

 

Чому пл. сен. Юрко Мончак годишся стати кандидатом на пост Начального Пластуна?
Як і що можеш зробити для покращення дії, одности Пласту в світі, надати відповідний тон організації Пласт і як представляти Пласт перед українським і чужинецьким громадянством, спілкуватися з іншими скавтовими організаціями світу і т. д.

Пласт — це одна з небагатьох громадських організацій з надзвичайно позитивною програмою для виховання корисних і добрих людей. Пластова методика бере під увагу природні явища поведінки людей і спрямовує цю стихію та енергію в позитивний розвиток. Поняття чесности, правдомовства, пошани до ближнього та довкілля, як також і любов до краси і світу та безкоштовної добровільної праці є підставовими
цінностями кожної доброї людини. Ці чесноти окреслені дуже чітко у пластовому Законі і присязі. На мою думку, пластова програма є надзвичайно актуальною та потрібною в сучаснім світі, бо молода людина в нинішній час є бомбардована усякими пропозиціями, які далеко не завжди є позитивними. Пластовий світогляд ставить опір нездоровим пропозиціям і пропонує альтернативний шлях зростання в дусі здорових чеснот. Вважаю, що міжнародний характер Пласту дозволяє пластунам вийти поза вузькі рамці свого особистого простору, і поширити обрій на інші краї, звичаї, та ментальности. Так, як окремі станиці Пласту в даному краю мають допомогу і опертя від інших станиць, так само і краєві організації повинні розвивати зв’язки з з іншими краями.

Ґлобалізація нам тепер дозволяє відносно легко пізнавати і брати участь у пластових діях в різних краях. Спільний світогляд пластунів дозволяє нам знаходити однодумців по цілому світі і плекати широку дружбу. Такі близькі стосунки також і улегшують нам ламати некорисні стереотипи та фальшиві вражіння. Працюючи як одна спільна організація в багатьох країнах збагачує нас культурно і особисто, і робить нас сильнішою. Посилення співпраці між краями може мати вигляд участи пластунів в різних таборах, мандрівках, вишколах, імпрезах і з’їздах поза своїм краєм, щоби не відчужуватися і не замикатися в своїм власнім світі. Рівно ж потрібно розвивати міжнародну взаємодопомогу, бо кожний край має свій досвід, свої сили і недотягнення. Черпаючи досвід та позитиви від кожного краю, міжнародний Пласт буде зростати і ставати сильнішим.

Участь Пласту в міжнародній скавтовій організації також є важливим для розвитку Пласту, як також і для розвитку світового скавтінґу. Український Пласт задержав деякі цінності, які частинно затратилися в скавтінґу, або які витворилися в Пласті через специфічні історичні, культурні чи географічні обставини. В таких випадках Пласт може скріпити ці цінності і передати їх іншим організаціям. Виховна методика Пласту також має свої унікальні сильні характеристики, якими може поділитися з іншими організаціями. Одночасно, Пласт повинен надалі розвивати свою унікальність та ідентичність, щоби не розводнити чи навіть затратити свій власний характер в ґлобальному морі. Я переконаний, що Пласт має надзвичайно сильні принципи та методику, які можуть бути прикладом для інших скавтових організацій.

Начальний Пластун має відзеркалювати цей пластовий світогляд і бути його втіленням. Якщо товариство, яке мене запропонувало на пост Начального Пластуна вважає, що я маю відповідні прикмети, то лише з цієї причина я погодився на їхню пропозицію. Пластовий світогляд і Закон для мене є дороговказом, і я постараюся якнайкраще представляти цей ідеал посеред пластової та міжнародної скавтової спільноти.

Share This