Дорогі Пластуни,

члени ПластПрияту та прихильники Пласту!

Вітаємо кожну і кожного з вас з Днем Першої Пластової Присяги та з нагоди 109-ти ліття Пласту.

Другий рік ми долаємо виклики пандемії. Ми навчились працювати в онлайн, проводити сходини і навіть табори та вишколи.

А 109 років тому – у квітні 1912 року – відбулася подія, яка стала знаковою для всієї української спільноти. На вірність Богові та Україні присягнув перший пластовий гурток “Крук” у Львівській Академічній гімназії під проводом Олександра Тисовського.

З того моменту Пласт почав велику історію виховання багатьох поколінь патріотів України.

Сьогодні ми також вшановуємо тих пластунів, котрі боролися в лавах Українських Січових Стрільців, Української Повстанської Армії, які були членами Організації Українських Націоналістів, і які віддали своє життя у війні з Росією від 2016 року.

Ми пишаємося тими пластунами, які стали лідерами політичних, громадських та професійних еліт в своїх країнах і залишалися та залишаються вірним своїй пластовій присязі.

Олександр Тисовський:

“Нам важливе те, що життя за пластовими засадами ощаджує величезну енергію, запобігає її витраті на боротьбу з непотрібно створюваними труднощами особистого і суспільного життя, енергію, яку можна зужити на поступ у рідній культурі, науці, техніці, загалом у всьому тому, у чому ми як нарід мусимо ще багато зробити, щоб дотримати кроку іншим та запобігти тому, щоб історія світу не відсунула нас на бічні рейки”.

Сильно! Красно! Обережно! Бистро!

пл.сен. Ігор Микита, ЛЧ
Голова Головної Пластової Ради

пл.сен.дов. Мирон Спольський, ВБ
Голова Головної Пластової Булави

ст.пл. Наталія Босак, Гр
Ґенеральний Секретар Головної Пластової Булави

Share This