Відома українська журналістка теле- і радіоведуча пластунка Анастасія Станко отримала International Press Freedom Award за 2018 рік. Про це ідеться у повідомленні на офіційному сайті Комітету Захисту Журналістів (CPJ).

 

Настя Станко є українською журналісткою і телеведучою та членом руху «Стоп цензурі», антицензурної групи, що складається з журналістів та медіа-організацій в Україні. У 2013 році вона була серед засновників незалежного медіа-канал «Громадське», до того працювала на національних телеканалах «Перший» і «ТВІ».

З перших днів Революції Гідності активно висвітлювала всі події, годинами перебуваючи в ефірі у вирі подій. У березні 2014 року Настя Станко була в Криму, який в цей час зазнав анексії. А через два місяці вона стала військовою кореспонденткою, яка висвітлювала воєнний конфлікт у Донбасі на сході України. У червні 2014 року вона та її оператор стали заручниками у так званій Луганській Народній Республіці та насильно утримувались у м. Луганську. 

Настя Станко створила відео-звіти та статті про війну на сході (проект під назвою «Hromadske.East»), акцентуючи увагу на цивільних осіб, що живуть в зоні воєнного конфлікту та навколо нього. Вона також є автором кількох журналістських розслідувань щодо масової стрільби на Майдані на початку 2014 року, які містять інтерв’ю з бійцями підрозділу спеціальних сил поліції, котрі були звинувачені згодом у вбивстві беззбройних демонстрантів. За ці роботи Анастасія Станко отримала головний приз на фестивалі «Межигір’я» 2016 року та стала фіналісткою наступного журналістського конкурсу.

Committee to Protect Journalists

Share This