Початок нового пластового року — це традиційний захід, адже після насиченого таборового літа пластуни повертаються до звичного темпу пластування, налаштовуються на новий продуктивний рік. Як це відбувалось у різних пластових станицях — наш огляд.
Київ

15 вересня у Маріїнському парку близько тисячі киян відкрили пластовий рік.

До лав столичного Пласту – черги. Долучитися до організації можна на сайті пластового руху. Пласту бракує виховників та виховниць, тому організація запрошує батьків, які погодяться взяти на себе цю почесну місію. Для тих батьків, які не були пластунами – організовуються спеціальні тренінги, де розповідають про історію організації, цінності і задачі Пласту, роль волонтера в організації та особливості методики пластового виховання. Також існує онлайн курс для тих, хто замислюється стати частиною українського скаутського руху, – розповідає старший пластун Олег Вдов’як

Кожен рій має виховника або виховницю і шикується під своїми знаменами. Рій налічує  до 13 дітей.

Виховники дають останні настанови перед тим, як розпочнуться урочистості.

Пластуни одне одному поправляють відзнаки. Після літніх таборів вони здобули чимало нових відзнак. Батьки або й самі новаки дбайливо пришивають їх до однострою. Відзнаки – гордість пластунів.

Діти раді бачити своїх братчтків та сестриць, адже не бачились майже усе літо.

Після урочистого відкриття пташат, якими, як правило, є дошколярики, переводили до новаків та новачок.

До цього в цих дітей були пташачі сходити і відтепер вони стануть новацькими.

Для нашої родини Пласт – дуже важлива частина життя. Ми не могли дочекатися досягнення Ангелінкою мінімального віку (2 років), щоб вступити до Пташат, і з того часу ми беремо активну участь в усіх заходах. Пласт – це найкраще середовище, в якому дитина може перебувати сьогодні, тут вона переймає цінності та принципи, які роблять її гарною людиною. Крім того, Пласт – це сходинка до успіху, оскільки пластуни та пластунки визначають майбутнє держави сьогодні та здійснюють зміни в країні. Я пишаюсь тим, що ми – частина великої пластової сім’ї, – каже Христина Голинська, мама новоприйнятої новачки Ангеліни.

Так пластовий рік відкрила станиця Київ.

Громада Київщини. Фоторепортаж: Віти Думанської та Ірини Федорів.

Львів

https://www.facebook.com/PlastLviv/videos/1554925681216905/

ВПР 2018, ст. Львів, Відзначення пластунів, Головою Львівської обласної адміністрації. Вітаємо! Богдан ГенегаМарко СавицькийSophie SmykОльга ГерусАничка Сумик.

Після урочистого відкриття заходу на площі Ринок учасники могли приєднатися до двох класних подій Нетворкінгу та Вечірки (кажуть, були там усі!;)

Нетворкінг! https://www.facebook.com/events/270703920321051/ Для кого? учасники 17+ років. Де? FESTrepublic.

  • Пластові коктейлі та пригощання від юнацьких куренів;
  • Нетворкінгове пластове бінго дозволило познайомитися з новими людьми, щоб створювати спільні зміни;
  • Кожен зміг висловити власну думку завдяки новому спеціальному формату “Дискусії при ватрі”-офлайн з найгарячішими темами та крутими модераторами
  • заключне ТОК-ШОУ “Про що ми боїмося говорити?”;
  • Жива музика від пластового друга Дмитра Побережного, яка підсилила атмосферу любові і спілкування біля «ватри»;)

«Був я на тому Нетворкінг: будуть всі!Чув що є пропозиція провести нетворкінг, під час З`їзду.
Я думаю, що це З`їзд треба провести в час Нетворкінгу. Єфективність буде вища…» — написав згодом у «Ретро Пласт» Богдан Гасюк.

Вечірка!   https://www.facebook.com/events/287217511868289/ Організатори запросили усіх-усіх на продовження програми і татататанці на традиційно двіжовій пластовій вечірці.

Про всі події в часі ВПР можна прочитати, подивитись і послухати на сторінці: Відкриття Пластового Року у Львові.

 

Тернопіль

15-16 вересня відбулося окружне  Відкриття Пластового Року 2018 «Пірати тернопільського моря: на краю міста». Захід приурочений 100 річниці від підняття прапору Українського Чорноморського флоту та року морського пластування.

Приїхати на пірацьку раду могли тільки запрошені пірати, ними стали понад 500 пластунів, які згодом перетворились у справжніх, відважних піратів. Захід відбувався на місці ради – «Бухта Пригод» на чолі з Королем Піратів та його вірною командою. Пірати мали можливість позмагатися між собою, сплавлявшись по річці, стілявши із зброї та луку, полазивши по будівлі, пов’язавши вузли, погравшись у спортивні ігри. Саме тут Капітан побачив найвідважнішу залогу.

Цих два дні були дуже продуктивними, пластуни, зустрілися у сімейному колі та із захватом ділились враженнями таборового літа. Тепер вони готові розпочати пластовий рік із наснагою та новими враженнями.

Доброго вітру!

Фото з акції можна знайти тут. Згодом їх буде більше)

https://www.facebook.com/352733891843478/videos/315064702631270/

Івано-Франківськ

Пластуни Івано-Франківська відкрили новий пластовий рік та підтримали Ідею – розвитку Пласту на Сході та Півдні України. Початок нового пластового року – це традиційний захід, адже після насиченого таборового літа пластуни повертаються до звичного темпу пластування, налаштовуються на новий продуктивний рік. Цьогорічне ВПР-2018 23 вересня 2018 р. Божого пройшло під гаслом «Спільно до висот!».
Пластуни пройшлися вимаршем центральною частиною міста з пластової домівки до фортечної галереї «Бастіон», де відбулося офіційне відкриття заходу, церемоніали, молебень та спільне фото. З вітальними словами до присутніх виступили пл.сен. Євгенія Литвин (Аргентина), пл.сен. Неля Паньків (Велика Британія), ст.пл. Андрій Ребрик (Україна, станиця Ужгород).
Станиця Івано-Франківськ активно відкрила пластовий рік: юначки ступеня «розвідувачка» мили «Пам’ятник пластунам, що не зламали своїх присяг», пташата і новацтво переглядали мультфільм «Історія будинку з іграшками» в кінотеатрі «Люм’єр», юнацтво відбуло фотозмаг (центральна частина міста) та інтелектуальний змаг «Впіймай свій мозок» (Grand cafe), переглянули фільм під відкритим небом «Життя і мета собаки».
Відкриття пластового року «Спільно до висот!» не відбувся і без спільної Ідеї пластунів, до якої також долучилися і батьки, і спонсори: юнаки та юначки взяли участь у благодійному змаганні – продажі печива, на якому по пластових юнацьких куренях змагалися, хто з куренів найбільше продасть печива. Гроші з продажу солодощів в розмірі 5 224 грн. буде перераховано на «Спільнокошт» – для підтримки розвитку Пласту на Сході та Півдні України.

Полтава

Пластуни в Полтаві саджали дерева в Полтавському дендропарку та спілкувалися з членами Ротарі Клубу.

Краматорськ

Субота, 22 вересня. Краматорськ — обласний центр Донецької області. Пластуни й пластунки на площах і вулицях міста. Пластуни станиці Краматорськ взяли участь у заходах до Дня миру і Дня міста. Після того разом з гостями була перекуска на пластовій домівці і чай.

Булава видань та інформації ГПБ

 

Share This