У суботу, 13 травня 2017 р. відбулося офіційне відкриття Пластової оселі в Волошках на Рівненщині, Україна.

Пластова оселя в Волошках – перша заснована як комунальна власність: приклад ефективної взаємодії влади, бізнесу і Пласту. Ініціатор, будівничий та перший комендант оселі — ст. пл. Юрій Шадий, ОЗО. Оселя створена в приміщені сільської школи, де донедавна навчалось 7 дітей, зараз дітей перевели в опорну школу в с. Олександрії і довозять автобусом, а влада інвестувала в матеріали на ремонт і оснащення. Агрохолдинг “Мрія” надав кошти на встановлення вікон і частину обладнання, а ремонт зроблений руками вчителів і пластунів району. Зараз поруч з оселею таборують діти з сіл області, де діє пластова організація при школах. На терені оселі планується проведення новацьких та юнацьких таборів, вишколів, семінарів та зустрічей.

Відкриття оселі приурочене 90-літтю великої пластової зустрічі пластунів Волині та Галичини (1927) в Олександрії, після якого Пласт уже за місяць був заборонений польською окупаційною владою на Волині і через три роки на Галичині. Ця зустріч була показовою у тому, що показала відсутність розбіжностей між українцями Волині та Галичини, на чому тоді акцентувала польська адміністрація. А на самому злеті був присутнім верховний отаман Пласту — Сірий Лев.

У часі відкриття оселі проведено історично-методичну конференцію присвячену актуальним питанням діяльності Пласту, в якій взяли участь представники обласної та районної адміністрацій, освітяни, члени світового та крайового проводу Пласту, пластуни Рівненської округи та числені гості.

  

        

Share This