Ділимося дуже сумною вісткою, що 3-го листопада 2018 року, з Божої Волі у Мельбурні, відійшов на Вічну Ватру один з найвизначніших добродійців, меценатів і визіонерних громадських і пластових діячів в Австралії, пластун сеніор Микола Добротвір.

Image may contain: 3 people, people smiling, night

Друг Микола, пластовий виховник з 1956 року, заснував та деякий час очолював старшопластунський курінь «Чорноморці» в Австралії. Комендант першого спільного табору Союз Українських Організацій Австралії на СУМ-івскій оселі «Карпати» в 1984 р.

Із своєю любов’ю до впоряду, яка виникла з часу його перебування в армійських курсантах підчас гімназії в Мельбурні, Микола розробив складну рутину впоряду та успішно навчив всіх австралійських делегатів, які поїхали на ЮМПЗ 1987 в Канаді. Всі учасники дефіляди на ЮМПЗ були захоплені.

Був ключовим у забезпеченні фінансів станиці Вікторії з ініціативою оренди пластової оселі «Сокіл» професійним юридичним контрактом. Дав професійну пораду щодо продажі нерухомості Пластової Хати в Ессендоні та інвестиції грошей з продажу, яка дала станиці Вікторії можливість збудувати новий туалетний комплекс на пластовій оселі «Сокіл». Був головою комітету стратегічного напряму Крайової Пластової Старшини Австралії, розробив пропозиції на різні варіанти організаційної структури пласту в Австралії та поміг з реєстрацією асоційованої жертводавчої установи «Plast Australia Pty Ltd».

Через свій скромний, тихий підхід друг Микола втілював пластовий закон в його поставі та здібності допомагати не тільки пластовій організації, але українському суспільстві. Через свій бізнес спровадив талановитих українських інженерів зі своїми родинами до Австралії. Помагав при будові Релігійного Центру в Брюховичах близько Львова. Своїми контактами та компанією поміг Українській Державі в Західній Україні в нафтовій ділянці відокремитись від цілковитої залежності від Росії.

Разом з дружиною Вірою став Меценатом української науки за їхні пожертви на Допомоговий Фонд Українських Студій при Українській Громаді Вікторії на україністику в Університеті Монаші. Ініціював та вів проєкт заснування професійного садочку з приміщенням для 73 дітей та вів проєкт перебудови Катедрального залу в катедрі св. Петра і Павла в Норт Мельборні.

Микола Добротвір довгі роки працював на громадській ниві без претензії та жертвував свій час і досвід на проєкти, які збагатили українські громадські, релігійні, культурні та наукові засоби. Він жив і працював в пластовому дусі і був винятковим виразом пластового ідеалу для генерації пластунів в Австралії.

Висловлюємо наше глибоке співчуття дружині Вірі, доні Наталці, синам Адрієві і Левкові та родині друга Миколи.

Пластова родина і українська громадськість втратили щирого друга і діяча. Пам’ять про друга Миколу залишиться назавжди в наших серцях.

Вічна Йому Пам’ять!

Сильно! Красно! Обережно! Бистро!

Пласт – Австралія

Share This