Від імені всього Пластового співтовариства
висловлюємо щирі співчуття у зв’язку з відходом на Вічну Ватру
курінного пластового куреня «Сіроманці» пл. сен. Юрія Годованця, СМ.

Св. п. пл. сен. Юрій Годованець — член Пласту з 1946 року (Німеччина). У 1949 році переїхав з родиною до США (Філадельфія), вступив до Куреня УПЮ ч. 1 ім. сот. Федора Черника. Був виховником УПЮ та зв’язковим. З 1956 року – член 29-го куреня УСП «Сіроманці».

Друг Юрій — багатолітній курінний Великого Плем’я «Сіроманці» (29 курінь УСП та 29 курінь УПС). Ініціатор низки сіроманських видань, організатор багатьох курінних зустрічей і проєктів. Активний член пластової станиці у Клівленді, за свою багатолітню працю відзначений у 2018 р. орденом св. Юрія в сріблі.

В університеті Юрій Годованець здобув музичний та математичний фах. Його магістерка і докторат – з інформатики та бібліографії. По завершенні студій — викладач університету, згодом – директор університетської бібліотеки (у ранзі декана). З 2005 року – на пенсії.

Друг Юрій — ініціатор, а відтак диригент українського студентського хору у Філадельфії. Член Українського музею-архіву у Клівленді. Автор музики, що побачила світ друком у сіроманському виданні «ТАМ-ТАМ». Куренем видано також платівку з деякими з цих пісень.

Відійшов на Вічну Ватру минулої неділі, 30 червня 2019 р. після тяжкої виснажливої хвороби.

Св. п. пл. сен. Юрій Годованець для пластової громади назавжди залишиться прикладом громадського служіння, активного патріотизму, організаторського хисту, інтеліґентности, освічености, почуття гумору і молодецького завзяття.

Світла пам’ять…

Булава видань та комунікації ГПБ

 

 

Share This