Від імені всього Пластового співтовариства
висловлюємо щирі співчуття у зв’язку з відходом на Вічну Ватру
пластунки сеніорки керівництва Ярослави Рубель, ПС.

Св. п. пл. сен. кер. Ярослава Рубель (з дому Парахоняк) — відома пластунка, союзянка, громадська діячка, членкиня куреня УПС «Перші Стежі». зокрема Народилась 12.7.1924 в Болехові, Україна. На еміґрації з 1944, в Мюнхені, Німеччина, де завершила педагогічні студії. У 1950 переїхала до США, спершу в Філядельфії, згодом (з 1952) до Нью-Йорку.

У Пласті  виконувала обов’язки юнацької виховниці і організатора вишкільних таборів для юнацтва в США й у Англії. Після відродження Пласту в Україні доклала багато зусиль для розвитку організації, зокрема і при організації святкування 90-ліття Пласту та ЮМПЗ 2002 р. в Україні. Голова редакційної комісії ювілейного видання «Альманах 100-ліття Пласту» (2012). Багатолітня членкиня Головного проводу Пласту, зокрема Голова Головної Пластової Булави (2000-2006).

Від початку війни на сході України і до тепер допомагала особисто та організовувала допомогу українським військовим, підтримувала чимало допомогових проєктів, зокрема проведення таборів для дітей зі східних регіонів.

За свою багатолітню визначну виховну, організаційну та адміністративну діяльність в Пласті та українській громаді нагороджена орденами св. Юрія в золоті та Вічного Вогню в золоті, грамотою почесного громадянина м. Стрий, Україна. Заслужена членкиня СУА.

Св. п. подр Ярослава Рубель усе життя жила Україною, жила для України. Для пластової громади вона назавжди залишиться прикладом громадського служіння, активного патріотизму, організаторського хисту, інтеліґентности, освічености, почуття гумору і молодецького завзяття.

Світла пам’ять…

Головна Пластова Булава

Share This