У похмурий, а потім дощовий липневий день, пластова оселя Вовча Тропа знов привітала на свій мальовничий терен юних завзятих пластунів на тритижневі окружні пластові табори. Таборовики приїхали з різних сторін Америки, як рівно ж з України і Австрії, щоби пережити всілякі пригоди серед прекрасної природи, навчитися зарадности та скріпити пластову дружбу.

Цього року, у таборах брало участь 298 таборовиків і 60 виховників.  Таборовики поділені на 6 таборів, згідно з віком і статтю: початковий, новачок, новаків, юначок, юнаків та старшого юнацтва.  Протягом трьох тижнів учасники разом із своїми виховниками будували цікаві брами та криївки, займалися спортом, співали, майстрували, плавали, мандрували, переводили історичні гри та вмілості, змагалися у теренових грах, забавлялися на вогниках та різноманітних вечірніх зайняттях.  Ці зайняття є основними елементами пластової таборової програми, яка стрімить навчити пластунів дисципліни, самозарадности, співжиття з іншими, як також розвивати характер та силу тіла і ума.

Але, один з найцікавіших елементів пластового таборування, який відрізняє пластові табори від інших, є звичай організувати поодинокі табори на різні теми. Проводи кожного табору вибирають особливу тематику, яка переплітається разом із денним таборовим життям і надає особливий тон у кожному таборі. Діти вибирають назву, вивчають пісні особливо написані до теми та приготовляють хрещення, на якому представляють свою тему всім іншим таборам у багатому церемоніялі.

Цього-літні таборові теми були цікаві та різноманітні. Табір старшого юнацтва шукав “Стежки Перемоги.” Табір юнаків створив “Вічне Братство.” Табір юначок дослідили що “Одна Сильна, а Разом Непереможні.” Табір новаків – це “Гільдія,” яка боролася протів злої Чорної Руки. Табір новачок поплило далеко у “Підводне Життя.” А у початковому таборі, була велика “Природна Забава.“ Таборовики дуже гордилися своїми таборовими темами, назвами та піснями, і при тому, багато навчилися.

Як неймовірно приємно що наші діти продовжують традиції, які започаткували їхні прадіди і прабабці в Україні сто років тому, а шістдесят років назад на оселі Вовча Тропа! Ми раді що пластова оселя Вовча Тропа продовжує розвиватися і дає нагоду наступному поколінні відчути і пережити чар пластового таборування. Закликаємо усіх пластунів, батьків та не-байдужих підтримувати пластову працю і пластову оселю Вовча Тропа.

До речі, запроєктовано збудувати новий басейн на оселі, який дасть можливість таборовикам більше заниматися водними зайняттями. Як можете собі уявити, такий проєкт вимагає багато зусиль та фінансів. Якщо Ваша ласка, підтримайте цей проєкт і Вашу оселю пожертвою тут.  Ваша пожертва гарантує що теперішнє і майбутні покоління також будуть насолоджуватися водними зайняттями, які спричинюють їм велику приємність.

В імені всіх батьків, хочу скласти щиру подяку Окружній Таборовій Комісії (ОТК), на чолі з пл. сен. Тарасом Попелем, які невтомно працюють круглий рік щоб приготовити будинки і терен, зібрати взірцевий склад комендантів і виховників та перевести табори гладко і безпечно. Також, велике спасибі безліч працівникам та добровольцям, які працюють день і ніч, щоб надати всі необхідні послуги, як також деякі зручності дому, нашим таборовикам. На кінець, дякую комендантам – ст. пл. Адріяні Бабченко, ст. пл. Лесикові Горлофф, ст. пл. Ірі Перхалюк, ст. пл. скоб Маркові Завадівському, ст. пл. вірл. Мусі О’Конел і ст. пл. вірл. Христинці Темницькій, ЧП – та всім виховникам за те, що вони прийняли велику відповідальність дбати за наших дітей і поділитися з ними чаром пластового таборування.

До наступного року…

Христя Яцків Брожина, фото: Андрій Зварич та Марія Стефурак