Унікальний центр Шептицького Українського католицького університету будували два роки. Це багатофункціональний заклад, що об’єднує навчальні аудиторії, публічний культурний простір та сучасну бібліотеку. Бібліотека не має аналогів в Україні.

https://www.facebook.com/UkrainianCatholicUniversity/videos/1616949148336881/

Будівля розташована на території університетського містечка, біля Стрийського парку у Львові. Площа Центру Митрополита становить 6027 кв. м. Проект Центру розробила німецька компанія Behnisch Architekten на чолі з архітектором Штефаном Бенішом спільно із львівським бюро Chaplinskyy&Associates. Роботу над проекторм Центру почали ще шість років тому – в 2011. Будівництво стартувало у 2015 році. Загальна вартість Центру Шептицького – 150 мільйонів гривень. Ці гроші університет отримав від пожертвувачів, в тому числі й чималої кількості пластунів та їх родин з усього світу.

Головним меценатом став Костянтин Джеймс Темертей – громадянин Канади родом з Донеччини. Чоловік є одним із головних інвесторів серед української діаспори. Президент Католицького університету владика Борис Гудзяк подарував Темертею символічний ключ від бібліотеки як подяку за його внесок.

На 5 поверхах будівлі розташувалась не лише бібліотека, а й конференц-зали, дитяча зона, кафе, книжкова крамниця, виставкова зона та адміністративні приміщення Університету.

«Центр Шептицького стане не лише бібліотекою з сучасними сервісами й найкращою книжковою колекцією. Він буде також місцем зустрічі людей культури, освіти, науки. Місцем міждисциплінарного діалогу, розмов про літературу, музику, кіно, архітектуру, науку, виклики, які стоять перед нашим народом, нашою країною і цивілізацією у 21 столітті», – розповів директор центру  Олег Яськів.

В бібліотеці є електронна пошукова система. За допомогою терміналів відвідувачі можуть самостійно шукати необхідну книгу. Загалом в бібліотеці налічується близько 146 тисяч книжок. Більшість з них – у вільному доступі. Однак рідкісні книги, які також є в активі Центру, зберігаються у книгосховищі.

В центрі також обладнали дитячу зону. Там батьки можуть залишати своїх дітей на час презентацій або виставки. У кімнаті працюють вихователі, які розважатимуть дітей та читатимуть їм книги. У центрі Шептицького буде подовжений робочий день, аби відвідувачі могли працювати з книжками допізна. Тим, хто захоче скористатись інтернетом, видаватимуть ноутбук. Згодом у Центрі хочуть налагодити співпрацю зі школами, щоб проводити квести та популяризувати читання серед дітей. Користуватись інноваційною бібліотекою зможуть не тільки студенти і працівники Українського католицького університету, але й будь-хто.

https://lviv.com/urban/yak-ne-zagubytysya-u-tsentri-sheptytskogo-guide-po-kosmodromu/

 

Щоби оформити читацький квиток, треба лише паспорт, студентський квиток або інше посвідчення особи. Вартість абонементів: місячний квиток – 100 грн, семестровий – 250 грн, квиток на добу – 15 грн.

Пластуни на відкритті Центру Шептицького. Центр Шептицького відкрили голова Опікунської ради Пласту, президент УКУ владика Борис Гудзяк та директор центру д-р Олег Яськів. Серед почесних гостей – Посол Канади в Україні Роман Ващук та єпископ УГКЦ Гліб Лончина.

Еспресо.tv

Share This