Сьогодні на брифінгу міського голови відбулось офіційне представлення директора Пластового молодіжного центру в Житомирі – Maksym Shvets

«Кожен з нас має бути відповідальним, ефективним, щоб надалі розбудовувати нашу країну. Пластовий молодіжний центр має об’єднати всі молодіжні рухи», — зазначив Максим. Пластовий центр працюватиме на основі Стратегії національно-патріотичного виховання молоді.

Представляючи директора Пластового молодіжного центру міський голова Житомира Сергій Сухомлин зокрема сказав: «В тих умовах, яких перебуває сьогодні наша країна, дуже важливо, що Пластовий молодіжний центр у Житомирі очолила людина, яка пройшла АТО, чітко розуміє завдання, які стоять перед Пластовим рухом».

Нагадаємо: Пластовий молодіжний центр утворений рішенням сесії Житомирської міської ради №987 від 12.04.2018. Напередодні петицію про його створення підтримали 100% голосів за 4 дні. Розпорядженням міського голови з 01 листопада 2018 р. директором центру призначений Максим Швець.

Пластовий молодіжний центр має на меті об’єднати інститути громадянського суспільства, щоб створити сприятливі умови консолідації зусиль усіх організації, що працюють з дітьми та молоддю для їх власного розвитку, інтересів міста та країни в цілому. Інтелектуальний потенціал молоді буде направлений від емоційного зацікавлення певних видом діяльності (художньої, спортивної, ком’ютерної, військової, виробничої та іншої) у практичну площину індивідуальної чи колективної участі у проектах професійного спрямування (від хоббі до конкретного виду діяльності). Проекти реалізовуватимуться у вигляді майстер-класів, виставок, краєзнавчих мандрівок, фестивалів.

У 2018 році фінансування на заробітну плату та утримання Пластового молодіжного центру не передбачалось. За штатним розписом кількість посад становить 3 одиниці : керівник, головний бухгалтер, фахівець. В 2019 році планується виділення з міського бюджету на заробітну плату з нарахуваннями 420 тис. грн. на 3 штатні одиниці.

Довідково: Діяльність Пластового молодіжного центру у місті Житомирі базується на основі Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження типових положень про молодіжний центр» від 20.12.2017р, Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, згідно Указу Президента України №580/2015, що має на меті формування ціннісних орієнтирів і громадянської свідомості у дітей та молоді на прикладах героїчної боротьби Українського народу. А також згідно Указу Президента України №279/2008 Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні, спрямованого на всебічний розвиток молодої особистості, її моральних, духовних і фізичних якостей.

Основні завдання Пластового молодіжного центру:

  • задіяння молоді до громадського життя міста;
  • активізація роботи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді в місті;
  • збільшення волонтерського руху;
  • виховання добрих громадян – свідомих, активних членів української та світової спільноти;
  • залучення молоді до міжнародних проектів, програм обміну, навчання;
  • вирішення питань соціального становлення та розвитку молоді міста;
  • співпраця та спільна робота з громадськими організаціями міста.

Дитячо-юнацькі пластові центри створені (створюються) у 7 містах України (Рівне, Вінниця, Івано-Франківськ, Тернопіль, Ужгород, Львів, Буча), а молодіжних центрів комунальної форми власності створено понад 120 в Україні, на їх фінансування виділено понад 50 млн. грн.

14 жовтня 2018 р. Президент України Петро Порошенко відкрив новий Пластовий вишкільний центр у місті Буча Київської області, збудований за муніципальні та державні кошти.

 

Фото: прес-служба Житомирська Міська Рада
Пласт Житомир

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради

Share This