Традиційний початок Різдвяних Свят в пластовій станиці Вінніпеґу

1DSC_4133 (Large)

Тихо і непомітно прийшли до нас Різдвяні свята. Знову на небі яскраво спалахне Вифлеємська зірка і вкотре зігріє наші серця благою вісткою про народження Спасителя. Різдво збирає за Святою Вечерею українські родини, в яку частину світу не закинула б їх доля.

Ще в далекому 1950 році в  діаспорі була започаткована пластова акція “Різдвяна свічечка”. Пластуни по цілому світу духовно об’єднувались і запалювали символічну “свічечку” в той час, коли в Україні сходила перша зірка і починався Святвечір.

З часом пластуни міняли час зустрічі, але традиція “запалювання свічечки” продовжувалась. Вона триває і сьогодні: в багатьох станицях, у різних країнах світу пластуни сходяться разом і спільно запалюють “свічечку” як символ духовної злуки з українським народом. Такі зустрічі дають нагоду побажати один одному й Україні веселих свят, а також подивитись на пластові вертепи і спільно поколядувати.

Щорічно після нового року, пластова станиця Вінніпегу починає традиційні приготування до Різдва Христового акцією “Пластова Свічка”. У цьому році традиційна акція розпочалася із спільної молитви, яку очолив капелан пластової станиці Вінніпегу, пластун-сеніор мітрат Михайло Буячок.

Після загальної збірки пластунів та звітів по частинах/уладах, Бунчужний ст. пл. Марко Шаварський здав звіт Станичній пл.сен. Марті Гнатів про стан вінніпезької станиці.

Після цього було запалено три свічки від Вифлеємського вогню для кожного пластового рівня/уладу (новаків, юнаків та старших пластунів) з побажанням усього найкращого в новому році, щастя, здоров’я, та успіхів в науці і праці.

Пластове новацтво засвітило свічку за усіх бездомних, бідних і переслідуваних. Вони побажали, щоб це світло зігрівало їхні серця і дарувало їм притулок щирої любові.

Юнацтво засвітило свічку за всіх українців в Україні, бійців за волю України та усіх українців розсіяних по цілому світі: “Нехай промені цієї свічку єднають усіх в одне ціле для збереження українського народу”.

Старші пластуни засвітили свічку за всіх пластунів та пластунок у світі, щоб вогник цієї свічки скріпив їхні бажання “завжди чинити добро”.

На закінчення акції Станична вінніпезької станиці Марта Гнатів засвітила свічку, як символ віри, життя і надії. “…Запалюючи ці свічечки, з’єднаймося в думках з українцями і пластунами, де б вони не жили у світі, Пам’ятаймо усіх, хто загинув у боротьбі за гідність та демократію в Україні. Нахай ці вогники від Вифлеємського вогню принесуть Любов, Радість і Мир у кожен дім”, – сказала вона.

Кожна група пластового рівня виступила зі своїми вертепами, які нагадали нам про давні українські традиції святкування Різдва.

Під час акції “Пластова Свічка” було нагороджено Орденом Святого Юрія в Сріблі пластунів Лесю та Юрія Крук за їхню наполегливу працю для розвитку Пласту.

“Пластова Свічка-2018” завершилась спільною молитвою.

СКОБ – Станиця Вінніпег

5-го січня 2018 року

Пласт Канада – Plast Canada

Share This