У парламенті тривають заходи у рамках наукового та мистецького проекту «Від Конституції до Конституції» до 100-ліття прийняття Конституції Української Народної Республіки 29 квітня 1918 року.

Починаючи з 18 квітня цього року і до Дня Конституції України, 28 червня, у стінах Верховної Ради України тривають різноманітні мистецько-просвітницькі заходи, у тому числі для учнів та студентів – від рок-концертів і екскурсій кулуарами Верховної Ради України до тематичних експозицій і лекцій з історії та сьогодення українського парламентаризму.

До участі у заходах були запрошені й пластуни, які є продовжувачами традицій виховання молоді та боротьби за Україну. Адже пластуни стали добровольцями армії УНР, січових стрільців та інших формувань і зі зброєю в руках захищали Конституцію як тоді, так і тепер, проти російських окупантів.

Тому у квітні та травні київські пластуни брали участь у заходах, які відкривав Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, який у свій час долучився до відновлення Пласту. Юнацтво та старші пластуни слухали ряд виступів про конституційний процес та відвідували мистецькі заходи.

Під час першого заходу, у рамках акції, 18 квітня було презентовано творчість одеського патріотичного рок-гурту «Друже Музико», відбувся також просвітницький перформанс з історії української Конституції від Пилипа Орлика до сучасності.

Під час другого заходу – 15 травня на внутрішньому подвір’ї сесійного будинку парламенту відбулася мистецька акція за участі легендарного рок-гурту «Тінь Сонця» та відомого автора і виконавця, волонтера і громадського діяча Василя «Живосила» Лютого.

«Участь пластунів у таких заходах важлива для усвідомлення конституційного процесу нашої держави та тої боротьби, що відбувалася 100 років тому й відбувається нині. Як тоді, так і тепер ми вимушені захищати власне право українського народу на вільне життя без втручання будь-яких окупантів», – зазначив пл. сен. Роман Орищенко, ОЗО відповідальний від Пласту за участь у заходах в стінах Верховної Ради України.

Інформація на сайті Верховної Ради та інших ЗМІ:

Пластовий портал

Share This