У ці святкові дні в пластових станицях по всьому світу відбувається традиційна Різдвяна Свічечка  — традиційна пластова акція, що була започаткована в діаспорі у 1950 році. Пластуни по цілому світу духовно об’єднувались, запаливши символічну “свічечку” в той же час, коли в Україні сходила перша зірка і починався Святвечір.

З часом пластуни міняли час зустрічі, але традиція “запалювання свічечки” продовжувалась. Вона триває і сьогодні, в багатьох станицях пластуни сходяться разом і спільно запалюють “свічечку” як символ духовної злуки всіх пластунів з українським народом.

Коротка програма надає святковий настрій, а зустріч пластової родини дає нагоду собі взаємно побажати веселих свят, а також подивитись на пластові вертепи і спільно поколядувати.

Традиційно на “Різдвяній свічечці” голова осередку запалює 3 свічки, що їх тримають члени різних Уладів (УПН, УПЮ та УСП):

– першу – “за всіх тих, які відійшли від нас, за всіх тих, які загинули за кращу долю України”

– другу – “за всіх українців в Україні та розкинених по цілому світу”

– третю – “за всіх пластунів і пластунок, розкинених по цілому світу”

Опісля того, від цих троьх свічок, інші пластуни запалюють власні свічки і несуть цей вогник, що об’єднує всіх пластунів, до своїх осель.

Вашій увазі пропонуємо декілька фоторепортажів, як відбувалась Різдвяна Свічечка у пластових станицях світу.

Торонто, Канада

Пластовий Апель і Свічечка відбулися в станиці Торонто 8 січня. В часі переведення  заходу відбулася також церемонія відзначення  орденом Вічного  Вогню в Золоті пл. сен. Олега Антонишина за визначну громадську діяльність, а зокрема за успішні медичні місії в Україну.

Пласт Канада – Plast Canada

Львів, Україна
5 січня у храмі поблизу Центру Митрополита Андрея Шептицького, за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, стартувала щорічна пластова зустріч «Різдвяна свічечка». Цьогоріч вперше пластуни з усієї Львівщини зібрались разом, щоб відсвяткувати Христове Різдво. Розпочалась зустріч із міжнародної акції поширення Вифлеємського Вогню Миру, який після завершення святкувань пластуни повезуть до своїх домівок, розносячи вогонь до сиротинців, будинків для осіб з обмеженими можливостями, лікарень, державних установ тощо. Привітав із стартом «Різдвяної свічечки» пластунів Львівщини голова Львівської ОДА Олег Синютка.
“Я би дуже хотів, щоб ви обов’язково запам’ятали три найважливіші речі. Перше – це те, що за вашими плечима, плечима Пласту є величезна українська історія і найкращі, найсильніші українські герої були пластунами і починали свій життєвий шлях так, як його сьогодні починаєте ви. Я би дуже хотів, щоб ви відчували, що ви – особливі люди, тому що ви вибрали в себе в житті дві найголовніші речі – Бога і Україну. І я дуже вас прошу, щоб цей Благодатний вогонь миру, вогонь любові і добра потрапив у кожну оселю, тому що люди на вас сподіваються, вас чекають. І я дуже б хотів, щоб з цим величезним символом любові і добра ви прийшли до себе додому і щоб кожна родина відчула, що ви несете наші українські символи, добро, любов, правду і справедливість”.
Упродовж Різдвяних свят учасники Пласту з різних куточків області: від Сокалю до Старого Самбора, колядуватимуть, віншуватимуть, показуватимуть свої вертепи, різдвяні ролики, обміняються привітаннями, а також частуваннями.
«Сьогодні в нас особлива подія. Львівська округа вперше за багато років проводить таку гучну «Різдвяну свічку». Це особливий історичний момент для всіх пластунів Львівської області. Ми знову зустрілися, щоб ближче познайомитися, обмінятися українськими традиціями, отримати Вифлеємський Вогонь та понести його до своїх домівок, до тих людей, які потребують нашої любові», – зазначила голова Пласту у Львівській області Юлія Катинська.
кулемет

***

7 січня львівські пластуни збираються в храмі Петра і Павла для традиційної Різдвяної Свічечки – святкової зустрічі, на якій давні друзі мають змогу побачитися та зігрітися Вифлеємським Вогнем Миру.

Невід’ємною складовою Свічечки є коляда – як від наймолодших пластунів, так і від дорослих. На цьому відео від Skeiron з епіцентру свята різдвяну пісню виконує пластун-військовик Taras Hryvul.

Різдвяна Свічечка

🕯️ Щороку львівські пластуни збираються в храмі Петра і Павла для традиційної Різдвяної Свічечки – святкової зустрічі, на якій давні друзі мають змогу побачитися та зігрітися Вифлеємським Вогнем Миру.Невід'ємною складовою Свічечки є коляда – як від наймолодших пластунів, так і від дорослих. На цьому відео від Skeiron з епіцентру свята різдвяну пісню виконує пластун-військовик Taras Hryvul.

Posted by Пласт – український скаутинг on Wednesday, January 10, 2018

Переглянути фото з святкування можна тут:

Пластова Різдвяна свічечка.Гарнізонний храм.Львів-07.01.2018.Фото-Юрій Гладкий.0029

ПЛАСТ / PLAST

Тернопіль, Україна

Різдвяна свічечка – це традиційне свято, яке велика пластова родина відзначає вже понад двадцять п’ять років – колядуючи, показуючи вертепи та водячи Маланку. Разом відсвяткувати світлу мить народження Христа пластуни сходяться цілими родинами.

– Різдвяна свічечка – це є наша сімейна пластова традиція, бо відколи ми в Пласті, ми завжди 9 січня збираємося всіма пластунами, щоб вісвяткувати різдвяні свята. А так як я сама пластунка, і діти пластуни, тому це для нас є свято, традиція, – розповідає пластунка Наталія Зелінка.

Родина Зелінок грає пластову родину – господаря, господиню та їх діток. Вони переймають вифлеємський вогонь від пластунів і радіють колядникам.

Традиційно від пластового вогню запалюють три свічки. Першу – “за всіх тих, які відійшли від нас та загинули за кращу долю України”. Другу – “за всіх українців в Україні та розкинених по цілому світу”. Третю – “за всіх пластунів і пластунок світу”. Під час “Різдвяної свічечки” курені ПЛАСТу демонструють вертепи.

– 58-й курінь дівочий – він завжди робить дівочий вертеп, більше до сучасного. Там негативні персонажі завжди дуже смішні. Буде вертеп суто хлоп’ячий від 29 куреня. Буде Маланка від хлопців, – каже організатор “Різдвяної свічечки” пластунка Оксана Семенець. Один із вертепів – запрошений – від Молодіжного націоналістичного конгресу.

– Такий нетрадиційний, замість Ірода – Сталін.

Вертепи змагаються за звання кращого. Є на “Різдвяній свічечці” і номінації найкращий актор, актриса і костюм. А під час антракту – ярмарок та конкурс їжі. Тут пампухи, кутя, узвар і вареники. Учасники свята можуть скуштувати їх та проголосувати за страву, яка сподобалась.

Традиційно учасників та гостей свята привітав капелан Тернопільського Пласту пл.сен. о. Ярослав Шевчук, станичний ст.пл. скоб Дмитро Сиротюк та міський голова Тернополя Сергій Надал.

 TV-4

Share This