Свято весни — це триденний пластовий open air фестиваль, з якого традиційно починається таборове літо. Традиційно Свято Весни відбувається у травні і присвячується патрону Пласту святому Юрію Переможцю.

У цьому році географія теренів, де відбувалося Свято Весни на Європейському континенті значно розширилася — від Харкова на сході України, Києва, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Відня (Австрія) та Льєжа (Бельгія) і Лондона на заході. А ще СВ відбулося у пластових групах Швеції та Франції. Цікаво, що між деякими «сусідніми» фестивалями було щонайменше 600 км.

Вашій увазі пропонуємо огляд матеріялів з соціяльних мереж про перебіг Свята Весни на Європейському континенті. Тож насолоджуйтеся цими атмосферними світлинами й відеороликами та пакуйте наплечник!

 

Харків

Пласт сильний там, де в нього сильно вірять діти та їхні батьки. Прочитайте цей пост радниці голови Харківської ОДА Світлани Резван про Свято Весни для Харкова та Донецької і Луганської округ «Хоробрі Серця», яке відбулося у с.Караван Харківської області 18-20.05.2018 року.

Вже третю годину після повернення з Пластового табору син не може зупинитись. Розповідає, що було з ним у таборі. Вражень купа. Але є важливі речі…
По-перше, до від’їзду він ставив перед собою завдання, з якими мав впоратись (які не скажу – це його особисте). Він впорався і по-праву відчуває себе переможцем).
А по-друге, я вкотре радію, що в країні і на Харківщині відроджується ПЛАСТ.
ПЛАСТ – це Велика гра і вона дуже відрізняється від інших дитячих движів.
Це не військово-патріотична гра у звичайному розумінні, хоча, цей напрямок там теж присутній. ПЛАСТ має глибокі сторічні коріння, і однією з задач засновників була підготовка помічників воїнів та майбутніх захисників. Саме тому, дійсний пластун має бути фізично тренованим, мати силу і витримку, але важливо для нього вміти виживати в будь-яких умовах, вміти виживати в природі, маючи обмаль ресурсів.
Головне в ПЛАСТІ, на відміну від інших Ігор те, що:
– ПЛАСТ діє 365 днів на рік, і кожна дитина має виховника, з яким контакт є 24/7.
– ПЛАСТ це дуже особлива система виховання і самовиховання, націлена на особистість і постійний розвиток.
– ПЛАСТ не має жодних вікових та будь-яких інших обмежень, кожен знайде там своє місце.
– ПЛАСТ, як Велика гра, дає змогу кожному спробувати себе у різних вмілостях, хоч творчих, хоч фізичних: з мореплавання, альпінізму, орієнтування на місцевості, парашути, коні, археологія, риторика, літературознавство та безліч іншого.
– ПЛАСТ – це познання історії України та безумовна повага до неї.
А ще, це велика родина друзів і однодумців).
Я щиро вдячна всім, хто віддає себе ПЛАСТУ та нашим дітям, всім, хто підтримує ПЛАСТ будь-яким способом.
Далі буде…) 

Фотоальбом про участь членів куреня «Лісові Чорти» у Харківському СВ

Фотоальбом 2.

_____________________________________________________________

Київ

26-28 травня Київський Пласт організував Свято Весни 2018 | Територія Здоров’я – традиційне триденне відкриття таборового сезону. Захід проходив в лісі під Бояркою.Чисельність – кілька сотень пластунів. Проведення заходу припало на велике церковне свято Зіслання Святого Духа на апостолів, на Трійцю.

Цього року, слідуючи трендам здорового та активного стилю життя, більше 700 учасників визначали найкращих у таких змаганнях: веслування, футбол, регбі, волейбол, настільні ігри, театральність та куховарення, долали смугу перешкод, бігали трейловий забіг.

«Однією із головних цілей Пласту є виховання здорової молоді. Кожен пластун знає, що здоров’я — це його власний найцінніший ресурс, за який він сам несе відповідальність і може примножувати його з кожним днем», — каже голова оргкомітету заходу Андрій ЛузанМабуть, найнатхненніший проект, який доводилось організовувати. Сотні дітей цими вихідними таборували на Свято Весни 2018 | Територія Здоров’я і суттєво розширили свою територію здоров’я. Це не просто тренд. Здоров’я – вичерпний ресурс, який нам дано один раз. І якщо нам з командою вдалося прищепити цей меседж учасникам, то вважатиму, що місія виконана. Вже втретє за честь бути головою оргкомітету щорічного “СВ”, і щоразу стараємось підняти планку) Все це було б неможливо без команди, яка на волонтерських засадах віддано працювала.

Окрім дітей, на Святі відбувався також тренінг для 30 зацікавлених дорослих волонтерів, які вже невдовзі стануть новими виховниками та інструкторами Пласту.

Більше дізнатись про цю подію, а також переглянути фото можна на сторінці коменданта заходу — ст.пл. гетьм пл. скоба Андрія Лузана, ОЗО, або за цими посиланнями:

26-28 травня київські пластуни організували біля Боярки “Свято Весни – “Територія Здоров’я”

Збір пластунів у Боярському лісництві – Свято весни і здоров’я (ФОТО)

_____________________________________________________________

Львів

На вихідних, 18-20 травня поблизу Львова відбувся наймасовіший таборовий захід пласту у цьому році. Понад півтори тисячі пластунів із усіх уладів приїхали на традиційне Свято Весни, що передує початку літнього сезону таборів. Протягом трьох днів учасники Свята змагалися між собою у різноманітних активностях та спортивних іграх. 33 пластові курені станиці Львів показували свої вміння у наданні першої медичної допомоги, в’язанні вузлів, куховарінні, впоряді, вмінні орієнтуватися за компасом та інших практичних навичках. Усі хто приїхав на Свято Весни жили у наметах та самі готували собі їжу на вогні. Для більшості найменших пластунів це перший досвід ночівлі на природі, який запам’ятовується на все життя.

Цьогоріч в Україні відзначають 100-річчя з дня заснування Чорноморського флоту, тож легендою Львівського Святя Весни було Морське пластування. Протягом двох днів кожен курінь будував підтабір, який нагадував корабель або щось подібне. Змаг з табірництва вкотре показав, що креативності немає меж. Тож у підсумку галявина перетворилась на гамірний порт із вітрилами, маяками, тавернами і пристанями по яких ходять пірати і матроси. А одна команда навіть побудувала підводний човен!

“Традиція проведення Свята Весни дуже важлива, адже для багатьох молодших пластунів це перша можливість спробувати на практиці теоретичні знання, які вони здобували на заняттях під час зими. Окрім того – це можливість побачити велику кількість інших пластунів, та відчути єдність, яка надихає на працю протятом літа”,– розповідає комендант заходу, старший пластун Роман Балук, Чорноморці.

Відповідно до легенди цьогорічне СВ вирізнялося також Морським назовництвом та елементами впоряду. А офіційним елементом таборового однострою були білі шкарпетки та біле взуття.

Серед оргкомітету Свята Весни були члени куренів Чорноморці та Чорноморські Хвилі, які протягом року проводять багато навчальних таборів на берегах водойм, використовуючи човни та інше спеціальне спорядження, а також підтримують контакти з державним військовим флотом. Тож на щоглі Свята Весни під час офіційних церемоній, поруч з державним, піднімали також прапор Військово морських сил України.

У підсумку місця у загальному заліку розподілилися таким чином. Перше місце серед хлопців зайняли юнаки куреня ч. 7 ім. Петра Сагайдачного, друге – 23 курінь ім. Степана Бандери, третє – курінь ч. 15 ім. Павла Полуботка. Серед дівочих куренів переможцями стали юначки 30-го куреня ім. Катрусі Зарицької. Трішки відстав від них курінь ч. 36 ім. Анни Ярославни, і закриває трійку лідерів курінь ч. 84 ім. Марії Приймаченко. За призові місця у змагах учасники отримали призи від проводу Свята Весни та спонсорів, зокрема компаній НовоСад, Biscotti, магазину Штурм, Gorgany та інших партнерів.

Після визначення переможців та закриття щасливі і втомлені учасники повернулися до Львова окремим електропоїздом, за що провід Пласту висловлює подяку дирекції Львівської залізниці.

Захід відбувався на території Аеродрому “Цунів” поблизу міста Городок, за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

СКОБ! Доброго вітру!

Пластовий портал

_____________________________________________________________

Львівська округа

Відкриття таборового літа у пластунів Львівської округи пройшло магічно та дивовижно. Казка і пригоди супроводжували юних чарівників протягом трьох днів на галявині Пасіки поблизу с. Устя. Позмагатись за звання найкращого магічного колективу прибули такі станиці: Яворів, Немирів, Мукачево, Новий Розділ, Дрогобич, Трускавець, Старий Самбір, Хирів, Стрілки.

Незважаючи на те, що навіть погода намагалась завадити нашим пригодам, та юні пластунята мужньо пройшли всі випробування 10ти-станичного турніру. 🙂 Випробували свої сили у куховарінні, піонірці, табірництві, орієнтуванні, спортових змагах, першій медичній допомозі, нічній ілюмінації…

У підсумку наших чарувань, наспритнішим виявився гуртожиток «Ніфлер» станиця Старий Самбір, трішки недовчили заклинання «Котераки» к.ч.17 ім. Ю.Дрогобича та «Таємні поціновувачі Тараса Григоровича» станиця Новий Розділ. Вітаємо вас з перемогою!

А на наш Подих Дракона (Ватру) збіглись подивитись навіть місцеві магли. Також висловлюємо подяку Агрохолдингу «Мрія» який сприяв нашим чаруванням. Ну що з друзі, з відкриттям таборового літа! Сонячних вам деньків то солодкої халепи!

Пластовий портал

_____________________________________________________________

Тернопільська округа

Озеро, що сховалося у густих лісах. Ватра, що пускає свої язики в небо, розкидає іскри, зігріває ввечері тіло і чарує око. Теплий вітерець, що путається у волоссі, створює хвилі на польовій траві, дарує прохолоду після спекотного дня. Земля, що всіяна квітами, свіжою весняною зеленню. Чотири стихії, які об’єднали понад 200 Новаків Тернопільщини на Святі Весни 2018 “У вирі стихій” 5-6 травня в с.Скоморохи, Бучачського району. Новаки перетворилися в ці дні на чотири непримеренні народи – Народ Вогню – гарячий, нестримний, всепоглинаючий; Народ Води – холодний, спокійний, але при потребі бурхливий і непередбачуваний; Народ Повітря – вільний, незалежний, рухливий; Народ Землі – творець прекрасного, охоронець живого. Ці два дні були насичені для Народів Вогню, Землі, Повітря і Води, оскільки вони намагалися перевершити один одного у Змазі і показати свою неперевершеність, швидкість, кмітливість, розум. Кожен Народ показав свої таланти на вечірній естраді під зоряним небом, не забули тут і про банси.
Та головне завдання – створити справжній мультфільм Народи змогли лише з допомогою згуртованої праці, взаємодії, і студії “Равлик”. Над створенням мультфільму працював потужний колектив мультиплікаторів, в який входили юні художники, дизайнери, фотографи, костюмери, режисери, фахівці технічного спрямування, що оживляли мультиплікаційних героїв. Результати цієї колективної роботи всі зможуть побачити і оцінити в інтернеті. 


Свято Весни було особливим для кожного. Для одних це перший міні-табір, без батьків, де самостійно потрібно митися, одягатися і бути самозарадним, для інших – це зустріч зі старими друзями, можливість показати свої здобуті вмілості і підготуватися до таборового літа.
Всі повернулися щасливі, веселі, з приємними спогадами, але трішки втомлені.))

Світлини з СВ-2018 “У вирі стихій”:

_____________________________________________________________

Івано-Франківська округа

Пластуни Прикарпаття зібралися у Надвірні на окружне Свято Весни на честь опікуна Пласту святого Юрія Переможця. Для юнацтва — це початок літнього таборування. Більше трьохсот дітей, віком від 10-ти до 18 років, кілька днів корисно, весело та активно проводили час, а також покращували свої навички, набуті під час минулих таборувань та опановували нові знання. Сюжет вийшов в ефір ОТБ “Галичина” 21 травня (понеділок) 2018 р.

Табір пластунів в Надвірній 2018. Дорогі друзі, пропоную вашій увазі змаги по локаціях в таборі пластунів «Свято Весни» в Надвірній. 18-20 травня 2018 року Івано-Франківська округа Пласту – НСОУ проводив у місті Надвірна (на території міської зони відпочинку імені Назарія Яремчука) підготовку до таборового літа – 3-ох денний табір для дітей віком від 11 до 18 років «Свято Весни», присвячений патрону Пласту – Святому Юрію. Для участі у ньому прибули близько 400 учасників з усіх пластових осередків Івано-Франківської області. Вони кілька днів корисно, весело та активно проводили час, а також покращували свої навички, набуті під час минулих таборувань та опановували нові знання. Вашій увазі сюжети про життя табору 19 травня 2018 року. Чи зіпсував дощ настрій пластунів дивіться у цих відеороликах. Приємного перегляду.

_____________________________________________________________

Ужгород

19-20 травня у с. Анталовці відбулося міжстаничне (Станиці Ужгород та Хуст) Свято Весни 2018 “Іскра доброго серця”. Комендант СВ – пл.сен. Людмила Лівак, Гр, а бунчужний – пл.сен. Юрій Сарваді, ЦМ. Участь у СВ взяло понад 40 учасників – новаків та юнаків. В програмі святає майстерки, гутірки та ватра. Окремою точкою буде теренова гра (квест) на індіанську тематику. Сестричками на СВ є Діана Вишнева, Віка Попадинець, Богдана Паладі, Олеся Сарваді, а виховниками – Іштван Удут та Юрій Сарваді. Усі деталі та новини Ви можете читати на сторінці фейбук “Пласт Ужгород“.

 

_____________________________________________________________

Австрія

Вже втретє Австрійський Пластовий Осередок провів традиційний захід – Свято Весни, присвячений вшануванню патрона нашої організації Св. Юрія. Цьогоріч воно проходило з 19 по 21 травня в мальовничій оселі Goetzweis, поблизу чеського кордону. Додатково до австрійських пластунів до Свята долучилися гості з України – новацький рій з Тернополя та юнацький гурток з Івано-Франківська, які привезли з собою фантастичний настрій і додали автентичного чару пластування до насиченої програми. Кожного року Свято Весни в Австрії росте і число учасників вже побило позначку в 50 осіб.

Учасники події перенеслись у часи дикого заходу, де містяни самі мали сформувати своє мінісуспільство із власною валютою, знаменами та шерифом, який видавав грошову винагороду громадянам за затримання диверсантів, адже кожному місту того часу були особливо притаманні мародерські акції. Учасники мали бути пильними, адже юним колоністам випала нагода відправитися на пошуки золота, яке згідно Індіанській легенді знаходилося в дикій прерії. Спочатку команди районів містечка Північ, Південь, Захід та Схід повинні були пройти випробування на силу та знання, аби дістатись до місця -схованки древніх компасів, які мали вказати дорогу до скарбу. Саме на тому місці колоністів очікувала фінальна битва з бандитами, які ховалися поміж мирних мешканців нашого містечка. Після повернення до міста громадяни могли придбати багато різних речей на аукціоні та у вестернській крамниці, яка була відкрита в справжньому возі, що облаштували самі мешканці. Пан купець, скликаючи дзвоном покупців, відкривав свій крам кожного дня, і кожен міг придбати смачні та корисні речі для себе та рідного району містечка.

Після успішної розбудови містечка, прийшов час до нових мандрів на Захід, тому останнім випробуванням для містян стало куштування спільної страви, яка була складена за легендою з усього, що залишалося після приймання їжі, адже в дорозі бракуватиме харчів і колоністи мали би звикати до нового раціону. Це випробування містяни пройшли під час алярму, де їх зустрів шериф та кухар у супроводі факелів, після чого кожен спробував цю страву, опісля дізнавшись, що вона називається «халепою». Пройшовши останнє випробування, наше містечко вирушило далі колонізувати Дикий Захід.

Свято Весни в Австрії – це не тільки захопливі пригоди та насичена програма з майстерками та різноманітними змагами, а й нові міжнародні знайомства на довгі роки. Вже на третій день ні гостям з України, ні учасникам з Відня не хотілося розлучатися та їхати додому. Але щонайпізніше на наступний рік нас знову буде чекати наступна пригода і можливо ми усі знову зустрінемося при ватрі в мальовничій оселі Goetzweis.

Пластовий портал

_____________________________________________________________

Бельгія

З 10 по 13 травня відбулося Свято Весни для бельгійського та французького осередків Пласту:

«Минули чарівні дні на нашому СВ, але спогади залишатся закарбованими у наших серцях! 💫💛
Хочемо подякувати всім хто долучився до організації та проведення цього свята! Дякуємо всім хто був готовий нам допомогти! Дякуємо пласту Парижу та Німеччини за чудову компанію! Дякуємо нашій кухні за таку смачну їжу! Дякуємо Наді Сеничак за проведення майстерки! Дякуємо отцю Руслану за спільну молитву! Та дякуємо всім батькам за вашу довіру і підтримку! …

Пройшло вже більше тижня, і ми зрозуміли що бракує нам того свята весни. Тут ще паро фотографій щоби згадати гарні моменти!»

Пройшло вже більше тижня, і ми зрозуміли що бракує нам того свята весни. Тут ще паро фотографій щоби згадати гарні моменти!

Posted by Пласт Бельгія – Plast België on Tuesday, May 22, 2018

 

Пласт Бельгія – Plast België

_____________________________________________________________

Швеція

Пластове Свято Весни в Стокгольмі, Швеція, відбулося цього року 6 квітня за участи гостей з інших країв, зокрема Голови ГПБ пл.сен.кер. Марти Кузьмович та пл.сен. кер. Юрія Кузьмовича.

 

Українська скаутська організація “Пласт” у Швеції

_____________________________________________________________

Франція

21 травня 2018 р. Б. у місті Сарсель (Франція) – на території Наукового Товариства імені Тараса Шевченка у Європі – відбулося перше Свято Весни Паризького осередку Пласту.

Свято Весни у Сарселі стало підсумком 8-місячної пластової діяльності Паризького осередку, адже саме восени 2017 року ініціативна група, що складалася з українських студентів-пластунів та місцевих активістів, зібралася та вирішила відновити діяльність Пласту в Парижі. У перший місяць діяльності організації набралося два повноцінних новацькі рої (хлоп’ячий та дівочий), до яких ввійшло понад 20 дітей.

Цьогорічна назва Свята Весни була підібрана символічно – «Перший політ». Легенда дня полягала у тому, що так само як космонавти готуються до свого першого польоту, подібно готувалися протягом сходин наші пластуни до свого найпершого Свята Весни.

У першу чергу для дітей були організовані практичні заняття з в’язання вузлів та першої медичної допомоги. Після спільного обіду були проведені «космічні» змагання. Діти самі повинні були обрати собі назви та вибрати з-поміж себе капітанів їхніх «зорельотів». Кожна команда намагалась зібрати якнайбільшу кількість палива для того, щоб їхні «ракети» змогли захопити галактику та перемогти у цьому квесті. Точки змагу були дуже різноманітні: від співання пісень та перевірки їхніх знань, що вони здобули на сходинах, до невеликої спортивної естафети.

Наприкінці дня відбулася найперша для нашого новацтва ватра. На закритті дня усі діти отримали свої перші відзначки та посвідки за активну та хорошуу участь у Святі Весни. Усі діти були дуже задоволені днем і сказали, що з нетерпінням чекатимуть нових сходин з вересня.

СКОБ!

_____________________________________________________________

Свято Весни 2018 станиці Лондон відбулося цього року на оселі «Верховина» з 25 до 28 травня 2018 р.
Капітан ст.пл. Марта Муляк, 1-ий шкіпер ст.пл.скоб Стас Терлецький і 2-ий шкіпер ст.пл. Іванка Гребеняк (ролик пл.сен. Валерія Панчук).

Всі фото і відео можна переглянути на  ПЛАСТ Лондон – Plast London

Свято весни станиці Лондон 2018

Свято Весни 2018 станиці Лондон на оселі "Верховина" з 25-28.5.2018Капітан ст.пл. Марта Муляк, 1-ий шкіпер ст.пл.скоб Стас Терлецький і 2-ий шкіпер ст.пл. Іванка Гребеняк (ролик пл.сен. Валерія Панчук)#СВ2018

Posted by ПЛАСТ Лондон – Plast London on Tuesday, May 29, 2018

Свято весни станиці Лондон 2018

Свято Весни 2018 станиці Лондон на оселі "Верховина" з 25-28.5.2018Капітан ст.пл. Марта Муляк, 1-ий шкіпер ст.пл.скоб Стас Терлецький і 2-ий шкіпер ст.пл. Іванка Гребеняк (ролик пл.сен. Валерія Панчук)#СВ2018

Posted by ПЛАСТ Лондон – Plast London on Tuesday, May 29, 2018

На оселі "Верховина" з 25-28.5.2018Капітан ст.пл. Марта Муляк, 1-ий шкіпер ст.пл. Іванка Гребеняк, 2-ий шкіпер ст.пл. Стас Терлецький

Posted by ПЛАСТ Лондон – Plast London on Tuesday, May 29, 2018

Підготовлено булавою видань та інформації ГПБ за матеріялами у соціяльних мережах та Пластового порталу

 

Share This