Спішимо поділитися новинами із самого серця сьогоднішнього святкування 100-річчя флоту. У Практичній гавані Одеси, де базується Чорноморських флот вранці урочисто підняли прапор ВМС. Церемонія була така ж, як у 1918 році.

Тішимося, що Морські пластуни взяли участь у церемонії. Це дуже яскраві емоції, коли маєш можливість скобувати до прапора, стоячи на палубі військового фрегата у білому береті. Окрім того курінь Чорноморці було згадано у офіційній вітальній промові командувача флоту, віце-адмірала Ігоря Воронченка.

Важливим елементом святкувань стало внесення оригінального пропору флоту УНР, який використовувався у 1918 році та спеціально був доставлений із музею в Чикаго та символічно занесений на борт Гетьмана Сагайдачного курсантами військово-морського ліцею.

Головним очікуванням заходу стало винос Прапору Міністра морських справ, який одним з перших було піднято на кораблях. Стяг розроблявся, а пізніше зберігався старшим лейтенантом військово-морського флоту Української Народної Республіки Святославом Шрамченко. Цю історичну реліквію до України привезли представники Українського національного музею в Чикаго, де він зберігався з 1958 року.  А колектив Українського інституту національної пам’яті підготував історичну виставку з нагоди свята.

Після вручення нагород та закриття церемонії Чорноморцям вдалося поспідкуватися з командувачем флоту та моряками. Приємно, що про нас знають та згадують в контексті виховання юнаків, що в майбутньому можуть стати професійними матросами-патріотами Українського флоту, яких зараз дуже бракує. Тож поширення осередків Морського пластування на південь – одне з наших першочергових завдань.

Зі слів “Україна – морська держава” починається кожен Морський табір в Пласті. З цими словами на устах 100 років тому моряки УНР, фактично в оточені ворожих кораблів піднімали Український прапор на своїх палубах та фортеці у Севастополі. З цими ж словами сьогодні, в умовах окупації та втрати частини флоту ми піднімали прапор руками молодих офіцерів, що служать на кораблях та прагнуть змінити цю країну на краще. Пам’ятайте про цей прапор на кормі Сагайдачного під час ваших щоденних справ і літніх таборів протягом усього року Морського пластування!

Пісня “Слава Чорноморцям”. 1918-2018р. 100-річчя підняття прапорів України на кораблях Чорноморського флоту. Солісти хору Центра військово-музичного мистецтва ВМС України заспівали акепельно пісню “Слава Чорноморцям”. Ця пісня виконувалася українськими моряками-чорноморцями у 1917-1919 роках. Слова і ноти пісні були надруковані у 1938 році з нагоди 20-річчя підняття Українських прапорів на Чорноморському флоті в брошурі “Просвіта”. Сьогоднішня версія композиції адаптована та аранжована для хору Центром військово-музичного мистецтва Військово-Морських Сил ЗС України.

 

Одеса

Напередодні #СвятоУкраїнськогоМоря пластуни-чорноморці пл.сен. Марко Чуквінський та ст.пл. Роман Балук мали зустріч з курсантами Одеського Військово-Морського ліцею! Розповіли про Морське пластування, поговорили про Морські табори та історію. А також передали книжки та картини зібрані Асоціацією комбатантів з ініціативи капітана ІІ рангу Тимур Баротов. Також вийшла приємна і конструктивна розмова з керівництвом про майбутню співпрацю.

 

Дніпро

В рамках святкування 100-річчя прапора флоту, День моря відбувався у нашому найсхіднішому осередку Морського пластування – місті Дніпро! За це особлива подяка Романові Вілівчуку.

Івано-Франківськ

29 квітня прапор флоту, як і багато років поспіль, розгорнули на березі річки Чорний Черемош поблизу с. Дземброня у Карпатах, де в той час перебувала значна частина #чмчх і де розпочався щорічний крайовий вишкіл “Черемош”!

 

Львів

Якщо ви були напередодні на Дні пластуна, то мали гарну нагоду майже відчути себе на Крайовому Морському Таборі  або “Черемоші”. Ну принаймні могли зробити знимку у  Морській фотозоні.

Чикаго

#СвятоУкраїнськогоМоря триває також за океаном! Пластуни з Чикаго зібралися в оселі “Round Lake” щоб підняти прапор флоту та провести святкування. Доброго вітру!

________

Протягом найближчих двох тижнів Пластові Дні моря відбудуться також у Києві, Івано-Франківську та Львові. Зголошення для юнацва ще доступне. #СвятоУкраїнськогоМоря 

Вітаємо зі #СвятоУкраїнськогоМоря Доброго вітру!
#100день_моря #чмчх #морськепластування

Морське Пластування

Share This