Світовий Конґрес Українців (СКУ) в ці дні святкує своє 50-ліття. Низка урочистих заходів, приурочених ювілею, відбувається у ці дні в Києві та Львові. В них беруть участь керівники держави, лідери громадських організацій та церков, митці, науковці, представники українських громад з багатьох країн. Серед них є і чимало пластунів.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 34 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 14 країн. Заснований у 1967 р., СКУ був визнаний у 2003 р. неурядовою організацією у Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

12 рад і комісій СКУ активно займаються справами, що відіграють визначальну роль у житті українського суспільства. Вони розглядають питання, що стосуються людських і громадянських прав, Організації Об’єднаних Націй, поінформованості світового співтовариства про Голодомор, освіти, суспільної опіки, розвитку нових українських громад, науки, культури, боротьби з торгівлею людьми, засобів масової інформації, спорту та кооперативного руху.

СКУ надавав особливої уваги таким питанням, як: охорона і захист людських і національних прав українців; міжнародне визнання Голодомору 1932-33 років як акту геноциду (що на сьогодні офіційно зробили 16 країн); демократизація України та її інтеграція до Європейського Союзу; зміцнення України як держави і непорушності її кордонів; спостереження за виборами, у тому числі й Міжнародна місія СКУ зі спостереження за парламентськими виборами в Україні 2012 р. (найбільша в своєму роді не спонсорована урядом місія); соціальні та економічні питання, що стосуються економічної міграції з України; сприяння розвитку української мови в Україні та в діаспорі; повернення українській громаді Польщі Народного дому в Перемишлі, який було конфісковано під час акції “Вісла”, а також глобальна проблема людської торгівлі.

Від здобуття Україною незалежності в 1991 р. СКУ докладає зусиль до того, щоб вона стала справжнім світовим епіцентром українізації, що є в інтересах як тих українців, які проживають в Україні, так і тих, які мешкають за кордоном.

Детальніше про всі заходи в рамках святкування ювілею СКУ можна дізнатись тут, або Дні української діаспори у Львові #СКУ50

Share This