У Харківській області почала діяти станиця Ізюм і вже відбувся перший пластовий захід. Дуже символічно, що перша акція станиці Ізюм була спрямована на вшанування пам‘яті кіборгів, котрі 242 дні героїчно тримали оборону Донецького Аеропорту, адже часто саме з міста Ізюм вояки відправлялись на ротацію. У програмі заходу були гутірки, квест і ватра. Новостворена станиця Ізюм запрошує на свої наступні події.

Історія створення у третьому за чисельністю місті Харківської області осередку Пласту (другим є місто Лозова — там був осередок і його колишній станичний теж повоював на фронті) у розповіді пл.сен.прих. Тетяни Єфіменко:

 Як переселенці з Луганської області  створили осередок Пласту в м. Ізюм Харківської області

Ізюм – місто на Слобожанщині, центр Ізюмського району, одне з найбільших міст Харківської області України, має статус міста обласного значення. Розташований біля підніжжя найвищої в Харківській області гори Кременець на звивистому березі Сіверського Дінця.

Зацікавленність Пласт-НСОУ з’явилася в літку 2017 р.Б. Так, як вся наша родина вимушені переселенці зі сходу, то хотілось знайти для дитини середовище, в якому б вона почувала себе комфортно. Та побачивши низький рівень патріотичного розвитку в місті, складнощі при спілкуванні доньки з однолітками, запропонували донці познайомитися з організацією Пласт. Тому влітку донька прийняла участь в гайдашнику «Рятівник» на базі МНС України в Харківській області. Восени донька долучилася до організації, а саме в станицю Харків. Відтоді я та мій чоловік, Олег Єфіменко, також приєдналися до Пласту. Пройшли КВДЧ №117 від 28.04.2018 р.Б. в м.Харків. Далі було КВВ УПЮ ч. 168, яке проходило 4-6 травня 2018р.Б у м. Львові. А 19-20 травня прийняли участь в Святі Весни «Хоробрі Серця» (Харківщина), в якому я виконувала обов’язки медика заходу. Наступним кроком був Крайовий архіологічний табір «Черкас» (1-10 липня 2018р.Б.) на якому ми з другом Олегом були виховниками – сумісно виконуючі обов’язки інтенданта та таборового лікаря. Далі був Крайовий апробаційний табір «Клич Лицарів» (10-24 серпня) на якому також була таборовим медиком.

Відтак 26 серпня 2018 р.Б. пройшли установчі збори зі створення Ізюмського осередку Пласту НСОУ – «Станиця Ізюм». На установчих зборах були присутні:

  1. Єфіменко Олег Євгенійович, пл.сен.прих.
  2. Єфіменко Тетяна Сергіївна, пл.сен.прих. (Рутенії)
  3. Дєньгін Максим Владиславович
  4. Камеристая Ольга Василівна, ст.пластун

За цей час було сформовано 2 юнацьких гуртка – «Східні Зорі» та «Крилаті вовки» (перші гурткові сходини 14 жовтня відбулися). І один новацький рій «Лелечі крила».

23 грудня 2018р.Б. Станиця Ізюм приєдналася до акції передачі Віфлиємського Вогню Миру. Зі станиці Харків Вогонь Миру привезли до рідного міста, де і передали громаді та адміністрації м. Ізюм.

Нажаль в історії України є багато страшних подій. Та з приходом російських загарбників свідками війни стають наші діти. І це не може не боліти. З метою вшанування пам’яті загиблих, які боронили Донецький аеропорт, станиця Ізюм провела 19-20 січня 2019 р.Б. акцію «Аеропорт – 242» комендантом якої був Олег Єфіменко (друг «Орест»). До акції долучилися підготовчі курені із м. Харків: ім.Катерини Перелісної та ім. Михайла Поготовка. Захід передбачав військову підготовку, рукопашний бій, тактичну медицину, квест по місту, інтелектуальні змаги.

Спостерігаючи за реакцією дітей, які вже долучилися до Пласту в м.Ізюм, я, пластун сеньйор прихильник Єфіменко Тетяна Сергіївна, виховник юнацького дівочого гуртка «Східні Зорі», за досить короткий проміжок часу приходжу до висновку: як би не було важко пропонувати ідеї Пласту мешканцям східного регіону і не дивлячись на спротив скритих ворогів України, Пласт потрібен для подальшого національно – патріотичного розвитку молоді. Діти ходять на збірки, тому є можливість доносити до їх сердець і розуму пластову ідею, цілі і жити з ними частку їх життя по пластовим законам. Бачити зміни в очах, бачити як діти приєднуються до недільної служби Божої на яку ніколи не ходили! (!!). Це щастя.

Головними напрямками розвитку станиці вважаю такі:

  1. Збільшити чисельність дітей в гуртках.
  2. Долучити до виховної роботи патріотів однодумців
  3. Приєднувати до руху і збільшувати чисельну кількість Пластприяту.

24.01.2019 р.Б.

пл.сен.прих. Тетяна Єфіменко

Share This