ХХ-ті Збори Конференції Українських Пластових Організацій, що відбулися від 30 жовтня до 3 листопада 2019 р. в Німеччині, на подання Статутової комісії, прийняли зміни до Статуту КУПО у частині, що стосується членства в Пласті. Ця важлива зміна торкає питання пташат – нового пластового уладу щодо якого вже довший час тривали дискусії і який до цього часу існував у статусі “при Пласті”.

Тепер відповідна стаття зі змінами звучить так:

Стаття І § 7. Члени Пласту:

а) Пласт гуртує в своїх рядах пташацтво, новацтво, юнацтво, старше пластунство і сеніорат. Членство в цих чотирьох вікових групах (улади) дає змогу продовжувати безперервно життя в Пласті. Указані вікові групи об’єднуються у відповідні первинні одинці, найменування, порядок формування та функціонування яких визначені правильниками, що затверджені відповідними пластовими органами (надалі – “клітини”).

б) Допоміжним з’єднанням у Пласті є Пластприят, який гуртує приятелів Пласту, в першу чергу батьків пластової молоді, котрі допомагають Пластові морально і матеріяльно.

в) Пластове пташатцтво, новацтво, юнацтво, старше пластунство і сеніорат, а також приятелі Пласту є зорганізовані в крайових пластових організаціях або в Пластових групах.

Теги:
Share This