Дорогі Пластунки і Пластуни!

Витаю вас із відзначенням Дня Першої Пластової Присяги.

Жалко мені що не можу бути з вами особисто та закінчити мою каденцію Начального Пластуна в Україні так як колись вибрав розпочинати її в Україні на Соколі. Через непередбачену сильну ґрипу пов’язану із комплікаціями лікар заборонив мені вибиратися в таку далеку дорогу з Америки до України.

Спеціяльно шкода мені і тому що я вперше вступив до тайного Пласту у Львові у 1943 році. Саме тому коли я вибирав місце мого заприсяження на пост Начального Пластуна у 1997 році я вибрав Україну і символічно також табір Пластовий Сокіл.

За 73 роки мого пластування я випробовував свої сили на різних постах починаючи від гурткового, юнацького виховника, зв’язкового, станичного, члена КП старшини, голови ГПБ, голови ГПР і від 1997 року Начального Пластуна. Кожний новий пост який мені доручували або на який мене вибирали давав мені нові виклики і підготовляв мене до дальшої праці. Це великий позитив Пластової організації і її структури.

Як Начальний Пластун я мав нагоду співпрацювати із 5 різними Головними Проводами Пласту і багато КП Старшинами. Це дало мені нагоду бачити як різні пластові проводи у різних, нераз дуже скомплікованих справах розв’язували дуже складні проблеми. Пласт дав їм для того потрібні знання. Найважливіше те, що незалежно від складности ситуації ніхто не опускав рук. Три головні обов’язки пластуна і 14 точок пластового закону були мотивацією щоби не здаватись, а дальше передавати своє знання захоплення новим поколінням.

Я подбав про перенесення канцелярії КПС України до Києва і подбав про потрібні кошти створюючи Фонд Начального Пластуна щоби вести працю КПС на професійній базі та дати змогу Пластові стати всеукраїнською державною організацією. Сьогодні цей фонд займається ширенням Пласту по усіх областях України.

Я часто їздив до Женеви щоби переконати скавтський світ що Пласт це скаутська організація яка у нічому не уступає найсильнійшим скаутським організаціям світу. Мені вдалося дістати дозвіл і знайти кошти щоби повезти 45 пластунів і скавтів у 1995 році до Голяндії і у 1999 році до Чілє. Україні і Пласту це створило добре ім’я і славу серед 160 народі світу.

Пласт в Україні набирає сили і розгону. Якісно він стоїть вище від багато скаутських організацій світу.

Головним недоліком Пласту в Україні це те що число членів є надто мале. Для 45 міліонової нації 6000 пластунів це капля в морі.

Співаємо “В Пласті росте новий люд” – цей люд мав би змінити Україну іp радянської на демократичну систему. Від 1990 року через лави юнацтва пройшло більш 30000 пластунів. Ми не знайшли ефективного способу щоби їх зобов’язати дальше працювати для розбудови Пласту.

Сьогодні я закликаю вас усіх зобов’язатися що кожна і кожен з вас хто виходить з рядів юнацтва буде продовжати працювати в Пласті на будь-якій позиції пренайменше скільки чаcу скільки часу присвятили на ваше виховання ваші вуховники. Пересічно це 7 років. Ви повинні віддати Пластові те, що Пласт дав вам, цей чар пластування і те знання ви повинні передати і іншим і захопити їх Пластом і пластовою ідеєю.

Уявіть собі що тих понад 3000 бувших пластунів могло б спільно зробити для Пласту. Наскільки сильнійший був би Пласт і який великий вплив мав би «цей новий люд» на Україну. Ми мусимо зробити це якнайшвидше якщо бажаємо щоби Україна була Европейська держава з якою усі будуть рахуватися.

Подруги і друзі, я готовий з вами дальше співпрацювати для нашої спільної мети: сильного і багато чисельного Пласту і міцної Европейської держави України.

Share This