24-25 березня в Тернополі відбулося засідання Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій (СКУМО). Молоді представники української діаспори з 13 країн світу прийняли участь в обговоренні актуальних питань і проблем діяльності українських організацій в країнах поселення, було наголошено на важливості консолідації українців з усього світу для реалізації спільних проектів, підримки суверенітету України, передачі кращого досвіду один одному. В часі засідання було підписано Угоду про співпрацю між Тернопільською обласною державною адміністрацією та СКУМО і між СКУМО та Тернопільською міською радою.

Протягом попереднього тижня для молодих представників української діаспори тривав тренінгівовий проект «Молодіжний лідер СКУМО», котрий покликаний був посприяти в організації підготовки майбутніх лідерів серед представників молодіжних організацій діаспори, активному залученні в процеси розвитку молодіжного діаспорного руху та Світового конгресу українських молодіжних організацій, а також в змiцненні iснуючих і налагодження нoвих контактів. Учасники мали змогу не тільки повчитися на тренінгах, але і зустрітися із студентами історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка, обговорити питання міжнародного співробітництва університету, відвідати Збаразький замок та санну трасу у м.Кременці, поспілкуватися із дітьми ТЗОШ №18.

В засіданні Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій (СКУМО) взяли участь члени Головної Пластової Булави, які презентували учасникам форуму діяльність Пласту — найбільшої і найстарішої молодіжної організації в Україні і світі, одного з засновників СКУМО у 1967 р., а також продемонстрували фільм про ЮМПЗ, яка відбулася в Німеччині у 2017 р. і відповіли на питання.

Булава видавництва та інформації ГПБ

Share This