Лисоня — це величавий символ ідеї боротьби за волю України, доказ незламності духу та звитяжності українського січового стрілецтва.  2 вересня 1916 року тут відбулася найкривавіша битва легіону УСС у складі австро-угорських коаліційних військ з російською армією. Перемогу було здобуто ціною втрати більше половини особового складу легіону. ​«УССи билися тому так, бо боронили під’їздів до Львова, своєї столиці. Билися тому так, що мали на своєму прапорі: «Вільна, незалежна Україна».

Минулими вихідними поблизу Бережан відбувся традиційний щорічний юнацький змаг «Лисоня 2017». Організатори заходу — підготовчий курінь УПС «Вовча Ліга», 12 курінь УСП та підготовчий курінь УПС «Рутенія» та Бережанська станиця Пласту – НСОУ.

У змазі взяли участь 16 команд, а це 75 учасників з різних станиць та куренів Західної України, задіяно також понад 15 інструкторів та гостей, що долучились до створення програми та атмосфери змагу.

Це були 2-а насичених дні, коли юнаки та юначки змагались у кулінарному змазі, лисячому бізі, «вовчому скоці» (змаг на перевірку фізичної витривалості, командного духу та характеру кожного учасника), грали регбі та готували тематичні пісні на ватру.

В хлопчачому заліку перемогу здобула команда з Бережани, в дівочому заліку – команда «Нескорені» зі Львова, в заліку мішаних команд перемогли «Соколи» з Підгаєць, але всі учасники виявили неабияку наполегливість та витривалість. Вітаємо переможців!

Рутенії та Вовча Ліга запрошує юнаків і юначок наступного року також взяти участь у пластовому змазі «Лисоня». Буде ще важча і ще більш захоплююча програма, тож хто отримає звання найкращого куреня 2018? Вперед до перемоги!

Пластовий портал

Share This