28 років тому, 03 квітня 1990 р., під час 1-ої сесії 21-го скликання Львівської міської ради було вперше піднято блакитно-жовтий прапор на вежі Львівської Ратуші. У цей день прапор аж до самої вежі супроводжували пластуни.

Йдуть роки, а пластуни не забувають про це і теж були присутні під час церемоніалу підняття прапору.

 Я позитивно відношусь до такої події, адже ми нагадуємо собі та людям, як Україна виборола незалежність.
Надія Гаврилишин, юначка 26 куреня імені О. Пчілки

 

Цей день є дуже важливим для нас, оскільки саме пластуни були одними з тих, хто підняли синьо-жовтий стяг над Ратушею 28 років тому.
Вікторія Самолюк, юначка 26 куреня імені О. Пчілки

 

Сьогодні, о 12 годині у Львівській Міській Раді було урочисте засідання, в честь цієї події. Розпочалось воно із Гімну України у виконанні хору “Гомін”. Опісля почесна варта із ліцеїстів занесла у залу прапор 1990 року. Пізніше мав нагоду виступити міський голова першого демократичного скликання ЛМР пан Василь Шпіцер, депутат першого демократичного скликання ЛМР пані Крушельницька Тетяна, голова Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олесь Гуменюк, а також міський голова Львова пан Андрій Садовий.

Далі, депутати та учні взяли прапор і винесли з сесійної зали на вежу Ратуші. За ними прямувала почесна варта із прапором 1990 р.

 

Я пишаюсь історією нашого краю і те, який вклад у неї зробив Пласт.         Богдан Мельник, юнак куреня ч. 23 імені С. Бандери

Пластуни неодноразово долучаються до подій історичного й патріотичного характеру, адже ми виховуємо активну молодь, що знатиме історію свого краю.

Пластовий портал

Довідка.

Рішення про підняття синьо-жовтого прапору на будівлю міської Ратуші було прийнято 3 квітня 1990 року на сесії Львівської міської ради депутатами першого демократичного скликання під головуванням Богдана Котика. Прапор урочисто підняли депутати міської ради – Стефанія Шабатура, Зеновій Саляк та Євген Шморгун. На Ратушу прапор виносили пластуни і під час підняття були там безпосередньо присутні. Згадаємо тут пл.сен. Олеся Криськіва, ЧМ, пл.сен. Богдана Генегу, ЛЧ, пл.сен. Богдана Гасюка, V, Ореста Шота та ін.

Пластуни О. Криськів та Б. Гасюк під час підняття прапора на Ратуші у Львові, 3 квітня 1990 р.

100 кроків

Share This