14 грудня 2018 р. у міській раді Житомира директор Житомирського молодіжного пластового центру ст.пл. Олександр Шевчук, ЧМ презентував свій проект «Перейменовані вулиці Житомира». Основна мета даного проекту — культурно-просвітницька. Метою проекту є популяризація історії України та інформування населення щодо відомих історичних постатей та їхньої ролі в історії України.

«У зв’язку із Законом «Про декомунізацію» в м. Житомир було перейменовано 87 вулиць. На жаль, більша частина містян не знає, на честь кого були перейменовані вулиці нашого міста і з цим пов’язане нерозуміння самого процесу декомунізації. Крім того, частина персоналій є суперечливими в сучасній історії і це безпосередньо пов’язане з існуванням радянських міфів, що до сьогодні підтримуються російською пропагандою. У рамках проекту, що реалізується за рахунок гранту міського голови для обдарованої молоді, вже розроблено листівки про 22 діячів різних періодів історії України: Івана Мазепу, отаманів Соколовських, Євгена Коновальця, Андрея Шептицького, Якова Зайка та інших. Інформацію про цих діячів розмістять у громадському транспорті Житомира.», — зазначає Олександр Шевчук, автор проекту, студент Історичний факультет ЖДУ імені Івана Франка.

На презентації також були присутні члени пластового осередку в Житомирі, студенти Житомирського Державного університету ім. Івана Франка.

ПЛАСТ / PLAST 

Фото: прес-служба Житомирська Міська Рада

 

Share This