«Місто розділене на п’ять районів. У верхній частині укріпилися добровольчі дружини; в районі міської думи – єврейська самооборона; далі кільцем охоплюють німці; добровольців, самооборону і німців оточують петлюрівці, і, нарешті, все місто – у кільці більшовиків і махновців» – ця цитата чудово ілюструє всю складність боротьби за Катеринослав часів Української революції 1917-1921 років.

Про це Repan Oleg, доцент кафедри історії України ДНУ ім. О. Гончара та директор Інститут історії Дніпра, говорив на зустрічі з пластунами Пласт. Дніпро.та зацікавленою молоддю під час скаутського заходу «Пласт-здвиг», який відбувся на базі Молодіжний Центр “Освіторіум”.

«Становище Катеринослава змінювалось і дуже важливою складовою стало несподіване для всіх зростання українських сил. Цікаво, що навіть катеринославські більшовики визнавали, що перемогти українців без допомоги з Росії вони не змогли, – наводить історичні факти, проводячи паралелі з сучасністю, ветеран АТО Олег Репан. – Тоді ми не зуміли перемогти, але зараз тримаємо фронт за 240 кілометрів від Дніпра».

#пласт_Дніпро #історія_Дніпра #інститут_історії_Дніпра

Пласт. Дніпро.

ПЛАСТ / PLAST

Share This