Вифлеємський Вогонь Миру — міжнародна щорічна традиційна скаутська акція, приурочена до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Цей вогонь, що постійно горить у Вифлеємі, є спомином про прихід на землю Сина Божого, який є символом любові, добра та миру, звільненням від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає силу, надію та сподівання.

Акція була започаткована 1988 р. австрійською телерадіокомпанією ORF з міста Лінц як благодійний вчинок — донести світло з місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом і потребують допомоги та уваги в передріздвяний час. Того ж року ініціатива поширення Вогню з Вифлеєма була підхоплена скаутами Відня. У скаутському поясненні палаючий вогник свічки символізує очікування в період посту, повну жертовність і солідарність зі всіма, хто є далеко. Солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. У XII ст. один учасник Хрестових походів привіз світло з Вифлеєма як дар для своєї родини та близьких і як символ найбільшого добра.

Через багато століть саме з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, творячи «скаутську естафету» та єднаючи всіх скаутів світу, Вифлеємський Вогонь знову долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на це Світло тепла, спокою та віри. До Європи Вогонь з Вифлеєма щороку наприкінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути. Офіційна церемонія передачі Вифлеємського Вогню Миру традиційно розпочинається урочистим богослужінням у віденській Штефанкірхе, у якому беруть участь понад тисячу скаутів з різних країн, що є знаком єднання всіх скаутів світу. Від Відня Вифлеємський Вогонь Миру мандрує з рук у руки, єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

Вперше до України Вифлеємський Вогонь Миру потрапив ще у 1992 році як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну польські скаути — харцери. Відтоді на україно-польському митному переході Рава-Руська—Гребенне представники керівництва Союзу Польських Харцерів передають Вогонь керівникам Пласту. Україною Вифлеємський Вогонь Миру поширюють українські скаути — пластуни. Вони передають Вогонь у всі свої осередки, таким чином Вогонь потрапляє щороку в усі області України — від Закарпатської до Донецької. Вогонь передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні. Офіційно акцію Вифлеємського Вогню Миру підтримують чи не всі християнські церкви як України, так і Європи. Традиційно Вифлеємський Вогонь Миру зберігається в церквах до Йордану.

Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприйнялися українською громадою. Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки вдома на Святу Вечерю, його заносять до сиротинців, лікарень, щоб всі ті, хто перебуває далеко від своїх родин, змогли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Як відбувається цього року поширення Вифлиємського Вогню Миру в Україні та в країнах, де діють пластові організації та групи можна дізнатись у розділі новин на нашій сторінці та у мережі facebook — Конференція Українських Пластових Організацій, а також на сторінках пластових організації країв:

УКРАЇНА

Пластовий портал
Канал на YouTube «Пласт – український скаутинг»
Пласт / PLAST
Пласт – український скаутинг 

АВСТРАЛІЯ
Пласт – Австралія
АРГЕНТИНА
Пласт – Аргентина
ВЕЛИКОБРИТАНІЯ
Пласт – Великобританія
Станиця Лондон
КАНАДА
Пласт – Канада
ПОЛЬЩА
Пласт – Польща 
США
Пласт – США
АВСТРІЯ
Пластова група в Австрії
БЕЛЬГІЯ
Пластова група в Бельгії
ІРЛАНДІЯ
Пластова група в Ірландії
ІТАЛІЯ
Пластова група в Італії
НОРВЕГІЯ
Пластова група в Норвегії
ПІВДЕННО-АФРИКАНСЬКА РЕСПУБЛІКА
Пласт у Південній Африці
СЛОВАЧЧИНА
Пластова група в Словаччині
ЧЕХІЯ
Пластова група в Чехії
ФРАНЦІЯ
Пластовий осередок у Франції
ШВЕЦІЯ
Пластова група в Швеції

https://www.facebook.com/PlastUA/videos/370725963689461/

Булава видань та комунікації ГПБ

Share This