Сьогодні, біля 7 ранку за місцевим часом пластунка Оксана Літинська підійнялася на найвищу вершину світу – гору Еверест! Оксана – третя українка в історії, яка здійснила успішне сходження.

Сходження на вершину Оксана розпочала зі своїм чоловіком – Денисом Угрином, однак він був змушений припинити підйом через ризики для організму. Подружжя познайомилось у Пласті, активно пластувало у Львові. Оксана й Денис продовжили волонтерити після переїзду до Лондона. У Пласті пройшли їхні перші мандрівки, а відтоді вони здійснили успішні сходження на найвищі вершини усіх континентів – підйому на Еверест передували сходження на гори Косцюшко (Австралія), Мак-Кінлі (Північна Америка), Аконкагуа (Південна Америка), Ельбрус (Європа) та Кіліманджаро (Африка)!

Пластунка сеніорка Roxanne Litynska юнакувала у 12 курені ім. Марусі Чурай (Львів) та була першою курінною з 1991 року; згодом стала юнацькою виховницею в курені. Організовувала і була бунчужною на першому вишколі інструкторів лещетарства. Оксана – фінансовий директор CIB International – лондонського банку, що є частиною Standard Bank Group.
Вітаємо Оксану та Дениса! Бажаємо нових вершин!
Детальніше про сходження Оксани та Дениса на Еверест можна ознайомитись на сторінці Злізти з Джомолунгми / My 2019 Everest prep
Пласт – український скаутинг

 

Share This