У цей день ми озираємося назад на рік, що минає і згадуємо наші пригоди, що нам вдалось реалізувати, які нові виклики перед нами постали. Цей той момент, коли можна ненадовго зупинитись і проаналізувати, що було зроблено і що потрібно зробити в майбутньому.

У 2017 році організація продовжувала рости та залучати більше дорослих і дітей до своїх лав. Тішить, що Пласт відновлює свою діяльність у Кривому Розі, Мелітополі, Бахмуті та інших містах, містечках та селах. Особливо цінним для нас є активний розвиток Пласту на Харківщині, Донеччині та Дніпровщині.

Ми змогли краще розповісти про себе молоді, внаслідок чого до лав Пласту прийшло більше волонтерів. Проте ми все ще відчуваємо брак виховників.

Новим викликом у 2017 році для пластунів було збільшення державного фінансування, що стало добрим поштовхом для розвитку Пласту в регіонах та поглиблення співпраці не тільки на рівні Міністерства молоді та спорту, але і на місцевову рівні.

Вдалось посилити роботу Опікунської ради Пласту, яку очолив Владика Борис Ґудзяк. Думки й бачення експертів та великих мрійників є неоціненними, особливо під час підготовки до написання стратегії Пласту.

Хочемо щиро подякувати усім вам за жертовну працю, вашу активну участь у поширенні пластової їдеї, вашу ініціативу та розуміння. Усім новим волонтерам бажаємо легко влитися до пластового товариства та знайти своє середовище, а тим, хто вже пластує багато років, дякуємо за ваш неоціненний внесок та бажаємо не втрачати мотивацію, а шукати нові шляхи до саморозвитку.

На порозі нового 2018 року перед нами стоїть ще більше викликів та завдань: реалізація нового проекту залучення виховників, написання нової стратегії, більш ефективна робота з державними коштами, запуск нових благодійних заходів і багато іншого.

Тому бажаємо усім у новому році реалізувати усі свої задуми, ідеї та неймовірні проекти, досягати нових вершин, бути тими, хто маленькими кроками принесе позитивні зміни Україні.

Від імені крайового проводу українського Пласту

Голова КПС України Станіслав Андрійчук