Цього року відбудуться вшанування 80-річчя проголошення Карпатської України на місці історичних подій – у місті Хуст на Закарпатті.

80 років тому українці Закарпаття здійснили відчайдушну спробу відновити українську державність. Під гуркіт гармат, в оточенні ворогів вони проголосили незалежність Карпатської України. Століттями цей край, який поетично звали Срібною Землею, був під владою інших держав. Але прагнення єдності з братами і сестрами, що живуть по той бік Карпат, не згасало в серцях закарпатських українців. У них не було інших союзників, окрім українців Галичини, Волині, Буковини, Наддніпрянщини.

Угорщина з благословення Третього Рейху та за сприяння Польщі атакувала молоду державу, Радянський Союз аплодував знищенню нового українського П’ємонту, інші держави просто відвернулися від цієї наруги над засадами міжнародного права і волевиявленням українців Закарпаття. Але ті не скорилися і не зрадили своєму покликанню. У перших лавах тих, хто будував і захищав Карпатську Україну, були пластуни і пластунки з усіх українських земель. Пам’ятаймо про їх подвиг, будьмо гідні їхньої відваги!

Закарпатська Округа (Станиці Ужгород, Мукачево та Хуст) в рамках святкування 80-ліття Карпатської України запрошують до участі в міжстаничній пластовій зустрічі УПЮ «Дзвін Карпатської України», що відбудеться в м. Хуст 16-17 березня 2019 року. Мета заходу — заглибитися й осмислити значення подвигу тих, хто не зламав своїх присяг у далекому 1939 році!

У програмі зустрічі:

  • вшанування пам’яті загиблих пластунів на Красному Полі та в м. Хуст
  • теренова гра для УПЮ
  • різні меморінальні заходи в м. Хуст
  • презентації історичних видань та філателії
  • ватра до 80-ліття Карпатської України

Зголошення приймаються від куреня чи гуртка УПЮ (11-17 років) – максимальна кількість осіб 7 + 1 виховник (18+). Зголошення відкрите до 3 березня 2019 р. 23.59. Кількість зголошених обмежена (бл. 100 учасників – 14 куренів-команд по 8 осіб).

З питаннями – sribnazemlya1938@gmail.com, 097 973 37 80 (пл.сен. Андрій Ребрик, ЦМ):
Більше деталей тут: https://www.facebook.com/events/300039757354755/?active_tab=discussion
Будемо раді вас бачити!
Станиця Ужгород
Share This