12 жовтня 2018 року відкрито меморіальну дошку на фасаді будівлі станиці Тернопільського Пласту (вул. Федьковича, 11) на честь загиблого в АТО тернополянина — ст.пл. Віктора Гурняка, ОЗО. Вшанувати пам’ять друга Віктора зібрались пластуни всіх уладів, його друзі, родина, бойові побратими і волонтери.

Дошка із скла, на ній фото із зображенням Віктора Гурняка та QR-код із посиланням на статтю у Вікіпедії про бійця. Дизайн обирала сім’я загиблого героя.

«Я не хотіла би, щоб це було як меморіальна дошка. Я би хотіла, щоб це була, скоріше, світлина. І щоб вона випромінювала добро, любов та мир. Хотіла би, щоб дітки-пластуни черпали для себе з неї життя, яке йде вперед. Щоб ця світлинка їх надихала», – розповіла мати Марія Гурняк.

«Відбулась дуже знакова подія для усіх пластунів станиці Тернопіль. Відкриття цієї пам’ятної дошки Віктора Гурняка, який юнакував у станиці Тернопіль, буде кожного  дня нагадувати про жертовність та три головні обов’язки пластуна: бути вірним Богові та Україні, допомагати іншим та жити за Пластовим законом», – зазначив голова Тернопільського Пласту Назар Гапій.

_______________________________________

ДОВІДКА:

ст. пл. Віктор Гурняк, ОЗО (08.06.1987 – 19.10.2014) — журналіст, фотокореспондент, член Національної скаутської організації України «Пласт», боєць 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар».

У 14 років вступив до Національної скаутської організації України «Пласт». Працював в щоденній газеті «20 хвилин» та був редактором пластового часопису «Цвіт України». Брав участь в проектах Інституту політичної освіти та Міжнародного республіканського інституту. Очолював в Тернополі Молодіжну громадську організацію «Фундація регіональних ініціатив» та був прес-секретарем партії «ПОРА» в Тернопільській області. Працював фотокореспондентом інформаційного агентства «УНІАН», фотографував для міжнародної інформаційної агенції REUTERS. Спільно з друзями заснував фотоагенцію LUFA.

У 2014 році приєднався до команди інтернет-проекту INSIDER. Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. А в березні 2014 року, як фотокореспондент Віктор Гурняк вирушив до Сімферополя, бо не міг бути осторонь тих подій, які розгорталися на території Автономної Республіки Крим під час окупації півострова російськими військовими, де також надавав допомогу українським військовим, які були заблоковані у своїх частинах.

З початком антитерористичної операції на сході України, неодноразово вирушав до зони бойових дій як фотокореспондент та волонтер. Влітку 2014 року добровільно вступив до 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» (нині – 24-й окремий штурмовий батальйон «Айдар» Сухопутних військ Збройних Сил України; військова частина В0624). З вересня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. 19 жовтня 2014 року загинув під час мінометного обстрілу при спробі вивезти на машині поранених товаришів з поля бою, в районі 32-го блок-посту поблизу села Сміле Слов‘яносербського району Луганської області. 22 жовтня 2014 року похований на полі Почесних поховань №83 Личаківського кладовища міста Львів.

У місті Тернопіль 3 червня 2015 року на фасаді будівлі Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя (вулиця Леся Курбаса, 13) та 13 жовтня 2015 року на фасаді будівлі загальноосвітньої школи №27 (вулиця Пантелеймона Куліша, 7), де навчався Віктор Гурняк, йому відкриті меморіальні дошки. 19 серпня 2016 року рішенням Тернопільської міської ради Тернопільській загальноосвітній школі №27 присвоєно ім’я Віктора Гурняка. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (31.10.2014; посмертно), Пластовим Залізним Хрестом (посмертно), Пластовим Бронзовим хрестом за геройський чин (18.04.2015; посмертно), відзнакою «Народний Герой України» (23.06.2015; посмертно), Почесний громадянин міста Тернополя (18.08.2015; посмертно).

Булава видань та інформації ГПБ

Тернополяни

Share This