У середу, 19 серпня загиблому рік тому у боях за Українську землю, Маркіяну Паславському встановили пам’ятний знак на Аскольдовій могилі у Києві. Саме там він був похований, поруч з могилами Героїв Крут та могилою активісту Майдану, що живцем згорів у будинку профспілок у лютому 2014-го.

Вихованець Пласту в США Маркіян-Григорій Паславський відразу ж після початку конфлікту на сході України прийнявши українське громадянство добровольцем пішов до лав батальйону “Донбас”. Там він не особливо афішував, що в цивільному житі є успішним підприємцем та те, що має військовий досвід в американській армії. У батальйоні його знали під позивним “Франко”.

Геройськи загинув Маркіян 19 серпня  2014 року поблизу Іловайська, що в Донецькій області під час виконання бойового завдання у віці 55 років.

“Це сталося ще до оточення наших військ під Іловайськом, тому ми змогли вивезти його тіло. Домоглися, щоб поховати Маркіяна тут, біля церкви на Аскольдовій могилі”, – сказав у промові до присутніх екс-командир батальйону “Донбас” Семен Семенченко.

Під час церемонії відкриття пам’ятного знаку на могилі “Франка” були присутні його рідні – матір, брат та сестри, які спеціально приїхали на подію з США. Чи не вся родина Маркіяна в юнацьких роках виховувалась у Пласті. Також до присутніх звернулись екс-нардепи Володимир Яворівський, Степан Хмара, Євген Ніщук, побратими з батальйону та безпосередній командир, що, віддав йому останній наказ, Тарас Костанчук.

Прийшли вшанувати Героя і пластуни. Близько ста учасників військового табору «Легіон» вишикувались, щоб віддати честь побратиму.

Також голова Пласту в Україні Ярослав Юрчишин від імені організації вручив матері загиблого залізний пластовий хрест. Це одна з найвищих пластових нагород, яка вручається за хоробрість у боротьбі за Батьківщину.

Фото: Петро Задорожний

Share This