Львівська пластунка Софія Петришин здобула бронзову медаль на міжнародній Олімпіаді геніїв у США. В Нью-Йорку вона представила прилад, який робить цифрову інформацію доступнішою для людей із вадами зору.

«Перш за все, я мала мрію зробити щось нове! В 11 класі я вирішила її втілити і пройшла відбір на Genius Olympiad, яка була в Америці, у місті Oswego!

Genius Olympiad (Genius -International High School Environmental Project Olympiad)— конкурс для юних вчених, які хочуть своїми діями змінити світ. Я мріяла зробити щось нове, і в 11 класі я втілила її та пройшла відбір на цю олімпіаду. Провести тиждень серед однолітків, які прагнуть змінити світ — це незабутній досвід. В олімпіаді взяли участь 1400 учасників з 72 країн», — ділиться враженнями Sofia Petryshyn.

«На конкурсі я представляла свою роботу — пристрій для передачі цифрової інформації людям з вадами зору. Зараз ця розробка має назву «Kitten Claws», бо голки, якими пристрій передає інформацію — неначе кігтики кошеня, бо здатні ховатись та з‘являтись, залишаючись ніжними для тактильного сприйняття.

Журі були досить привітними. Головне — розуміти, чи вони жартують, чи говорять всерйоз . Зараз я продовжую шукати підтримку для реалізації проекту, і вже маю кілька пропозицій. Тому сподіваюсь, що в мене та цього проекту все ще попереду.

Ця подія додала яскравих кольорів у моє життя, бо я познайомилась з багатьма цікавими та розумними людей, відкрила для себе різні культури та отримала незабутній досвід. Після таких подій ти наповнюєшся мотивацією продовжувати вчитися, досліджувати та змінювати світ».

На Олімпіаду геніїв львівська школярка поїхала у складі української команди, яка загалом виборола кілька призових місць. Зокрема, одинадцятикласник з Закарпаття Валентин Фречка отримав золоту медаль у категорії «Наука» за свій винахід – можливість виготовляти папір із опалого листя. Окрім Валентина Фречки золоті медалі на цій олімпіаді також отримали близько 10% учасників, і серед них ще двоє українців – Катерина Малкіна також у дисципліні «Наука», а також Степан Нетудихатко та Микита Фурман у дисципліні «Короткометражка». Ще один представник України виборов бронзову медаль, і ще двоє – почесні відзнаки у різних категоріях.

Зазначимо, що цього року у Олімпіаді геніїв брало участь більше 1300 учасників. До участі у конкурсі було подано більше 1600 проектів, з яких прийняли менше половини. Проекти подавалися у 5 категоріях: наука, робототехніка, мистецтво, короткометражки, музика, написання креативних проектів, бізнес.

Львів’янка Софія Петришин закінчила школу-ліцей «Оріяна», паралельно із навчанням вона займалася у секції інформатики Львівської обласної МАН. Зараз дівчина готується до вступу в університет та працює над новим преоктом – розробляє додаток на Android, який буде допомагати вивчити шрифт Брайля через Bluetooth-модуль.

Софія є вихованкою Львівського Пласту, а саме Куреня ч.30 ім Катрусі Зарицької.

Пласт – український скаутинг

Zaxid.net

Share This