Нещодавно завершився Крайовий Виховно-Вишкільний Табір «Легіон-21», який проходив з 9 по 22 серпня на теренах Закарпаття.

Табір мав на меті провести масштабний рейд по області для популяризації Пласту та дослідити особливості регіон та його стан. Також, традиційною метою табору було допомогти учасникам пізнати себе, самовиховатись через ряд випробувань, командних змагів та систематичних вправ. Кожен мав шанс стати провідником малої групи та привести її до перемоги.

Цього року на таборі панувала легенда Карпатської України, яка згадала всім нам події 38-39 років XX ст. на Закарпатті, що дало змогу краще зрозуміти історичну та етнічну особливість регіону. Табір побував у 5 містах та 8 селах. У селах Берегівського району учасники мали домовитися за нічліг та мали завдання ознайомитися з культурою, настроями, традиціями, місцевими ремеслами, презентувати Пласт та зробити добре діло громаді.

У місті Берегово, за підтримки пластунів із інших міст округи, було проведено масштабну рекламну акцію Пласту. Саме біля Берегівська Гімназія (Олена Рибалко), де колись вперше у Закарпатті зародився Пласт, було організоване пластове містечко та ватра для місцевого населення у рамках святкування Спаса.

Фотоархів з табору можна переглянути за цим посиланням.

Протягом табору учасниками було подолано різними способами 370 км (з них 103 км пішки). На історичному місці табору Легіон-1, у селі Люта, було встановлено меморіальний вказівник, який показує напрам, локацію та відстань кожного Легіону від цього місця.

Відкриття вказівника Легіону

Цьогорічний табір має в собі ще й історчину складову. Програма почалася на місці першого Легіону, який у 1996 році базувався у лісі неподалік с. Люта (Закарпатська область). До стрільців приїхав Oleksiy Datsiv та розповів, як це було вперше. Після цього ми встановили пам'ятний вказівник, який показує відстань та напрям до табору кожного року. Впевнені, що наступних років на це місце знову приїжджатимуть пластуни, щоби згадувати дух Легіону! Місце на мапі: 48.8569 22.80487 #Легіон21

Posted by Легіон – військово-патріотичне виховання on Thursday, August 16, 2018

У рамках ознайомлення з лицарськими професіями ми відвідати: військову академію, прикордонну заставу, пожежну частину, тривалий час перебували на території поліцейської частини та взаємодіяли з патрульною поліцією. За час табору учасники мали змогу застосувати та серйозно перевірити навички самозарадності і виживання в антропогенних та урбаністичних умовах. Протягом навчального етапу хлопці пройшли ознайомчий курс із військового пластування та здобули пластові вмілості цієї спеціалізації. Діяла система грошового накопичення за успіхи та вирізнення роїв, яке хлопці пізніше використали на етапі Село. На таборі учасники взяли участь у великій кількості ідеологічних та саморозвиваючих дискусіях, були слухачами безлічі історичних екскурсій. Протягом табору кожен учасник вів хроніку дня, яка залишилася в їхніх таборових книжечках.

Легіон-21 Навчання

Кожного дня стрільці Легіону ведуть хроніку. Ось уривок з одної з них:"Сьогодні разом зі стрільцями я зумів пізнати мистецтво метання гранат. Також ми відбули декілька інструктажів з такитики захоплення будівель та тактичної медицини. На таборі постійно лунаютьпоодинокі постріли, це заворожує. Вчора ми почули, як хтось грає на сопілці, в цей момент я зрозумів, що вже тиждень не був у цивілізації, а за табір спав у чотирьох абсолютно різних місцях. Це тільки половина табору, нам ще стільки всього треба навчитися.." Щоб краще уявити, що відбувається навколо, ми підготували коротеньке відео, яке допоможе поринути в атмосферу табору

Posted by Легіон – військово-патріотичне виховання on Wednesday, August 15, 2018

Табір відвідав могилу Viktor Gurniak у Львові, який був першуном табору Легіон-8 та сотником табору Легіон-11. Віктор загинув в зоні АТО у 2014 році.

Захід відбувся успішно, що підтвердили емоції учасників на закритті та після нього. Ще раз дякуємо всім, хто хоч трішки допоміг організувати юнацтву цю пригоду!

Тарас Ковалик – Легіон

Приємно слідкувати за тим, як цінність особистого розвитку домінує серед молоді: "Не треба бути кращим ніж хтось інший, потрібно бути кращим ніж ти був учора". Проте, питання "навіщо?" багатьох змушує задуматися. Taras Kovalyk знайшов відповідь вже давно. Під час Революції Гідності він лишив свою професійну діяльність (кулінарію) та долучився до лав Самооборона Майдану. З настанням війни, логічним продовженням справи було долучення до Батальон "АЙДАР", де він отримав поранення та був змушений закінчити військову службу. Проте, повертатися до приготування їжі в час війни також не було бажання – Тарас почав активно працювати з ветеранами та допомагати їм знаходити себе у житті після війни. Серед усього – був організатором Invictus Games: Team Ukraine. Проте, задля того, щоб робити це професійно, він почав навчатися на психотерапевта, а також закінчив магістратуру з публічного адміністрування в Інститут лідерства та управління УКУ. Впевнені, що це не всі його здобутки, а через рік їх буде ще більше. Тарас має досвід учасника, старшого стрільця та організатора табору "Легіон". Він погодився дати інтерв'ю та розповісти, що, на його думку, дає цей досвід. Проте, відповісти на "навіщо" тобі потрібно самостійно.

Posted by Легіон – військово-патріотичне виховання on Friday, August 3, 2018

Легіон – військово-патріотичне виховання

Share This