Вaшій увазі пропонуємо короткий огляд заходів з відзначення #СвятаУкраїнськогоМоря в пластових станицях України та станицях із-за океану. Адже святкування почалося в Одесі, про що ми писали докладно раніше, але продовжилося в багатьох краях, де пластові станиці зорганізували різні цікаві та урочисті зайняття. Від Бостона на сході США і аж до Сіетла на заході, у станицях відбулися збірки, на яких урочисто підняли прапор Українського Флоту. Пластуни Австралії відзначили День моря в часі свого Свята Весни, а також різноманітними цікавими заняттями на своїх сходинах. Окрім цього виховники у деяких станицях проводили заняття з юнаками та юначками, під час яких розповідали про відомих та невідомих українців, пов’язаних з морською історію. Водночас інші пластуни в рамках Дня моря були на екскурсіях у морських музеях, а декому навіть вдалося поспати на військовому лінкорі, та відчути себе справжніми матросами!

УКРАЇНА

Київ

Юххуу! Маємо коротенький, але емоційний звіт із пластового Дня Моря у Києві! 6 травня прапор флоту майорів у серці України над Дніпром!

«Цей день був неймовірно казковим і неперевершеним, наповненим позитивними емоціями, підтримкою, сміхом і радістю, як на обличчі проводу так і учасників.
На цій акції багато чого сталося «вперше»: 
– вперше мала свій поміст, і з впевненістю пані Капітан стояла на ньому 
– вперше побачила своїх маленьких Світлячків, які вже переросли в дорослих Пантер, на юнацькій акції;
– вперше акцію закінчувала екскурсія по Дніпру на теплоході;
– вперше мала двох 1-их асистентів, двох скіперів і 2 відкриття і закриття на одноденній акції;
– вперше відчула себе Герміоною Гренджер, будучи в двох місцях одночасно!» — написала у своєму фейсбук капітан ст.пл. Ірина Ящук.

Львів

7 квітня, пластуни куренів «Чорноморці» та «Чорноморські Хвилі» мали честь підняти прапор Морського міністра УНР, збережений і переданий у Чикаго його ад’ютантом Святославом Шрамченком.

Оригінал та перший зразок українського військового прапора був збережений ад’ютантом міністра морських справ УНР капітан-лейтенантом Святославом Шрамченком. Ним же був збережений прапор морського міністра. Ці прапори були збережені Святославом Шрамченком попри всі буремні події ХХ сторіччя. В наш час, ці прапори зберігаються в українському національному музеї в Чикаго. На Свято Українського Моря, прапори, як і їх власник, завжди ставали в центрі уваги численних журналістів:

«Він же ж був живий, цей шматок полотна з блакитними лініями, він перетворив фльоту, що плавала під флагом московського окупанта —у першу в історії велику Українську Військову Морську Фльоту. Такому самому прапорові віддавали почесть українські «маріне», вояки Першого Гуцульського Полка Морської Піхоти, української елітарної частини тодішньої української збройної сили[…] Не довелося служити під прапором, що його переховує капітан-лейтенант Святослав Шрамченко. Може щасливіші за наше покоління будуть ці, що тепер носять криваві хустки «піонерів» по «тому» боці, і ці, що по цьому боці океану будують моделі авіоносців і лінкорів і замальовують сторінки зшитків рисунками морських велетнів з такими прапорами, як цей, що лежить у тиші кімнати на Френклін Стріт. Далекий шлях через моря і океани до чорноморських портів…А прапор у тихій кімнаті спить. Правда, мертві речі не мають душі, не мають чуття, не можуть мріяти. Але якщо цього весняного дня 1918 року прагнення і бажання моряків, що віддавали почесть прапорові, вселилися у нього і стали його душею — то ЦЕЙ прапор живе. Живе, чекає і мріє про новий щасливий і гордий день 29 квітня, День Українського Моря, День Української Державної Фльоти!».

***

«Ухх, цей рік просто неймовірний! Щойно (12 травня 2018 р. — ред.) зійшли на берег і закрили #ДеньМоря у Львові! На помості чарівна хвилька Olha Prots! А по закритті одразу виїхали у Франківськ, де завтра підбиваємо підсумки святкувань! Приходіть піднімати прапор флоту #СвятоУкраїнськогоМоря #чмчх

***

Захоплююче фото! Прапор українського морського флоту та капітан на помості на відкритті найбільшої (близько 1300 учасників — ред.) таборової акції Пласту в році — Свято Весни станиці Львів, 18-20 травня 2018 р!

Івано-Франківськ

13 травняі івано-франківські пластуни мали змогу долучитись до святкування #СвятаУкраїнськогоМоря. Юнаки та юначки ротаційно освоювали канойкарство та вчилися веслувати на міському озері (канойки «Чорноморці» везли спеціально зі Львова), грали гру «Морський бій» із розграфленим ігровим полем на траві, де кораблі – учасники, а при влученні в «корабель» супротивника на чужому полі, учасника «мокали»; освоювали скелелазіння в манежі коледжу фізичного виховання, проходили мотузковий парк. Дякуємо капітану ст. пл. Myroslava Semehen та її команді за організацію Дня моря у Пласт Івано-ФранківськаФото: Vita Didyk

Дніпро

В рамках святкування 100-річчя прапора флоту, День моря відбувався у найсхіднішому осередку Морського пластування — місті Дніпро! За це особлива подяка Романові Вілівчуку.

А також прапор українського морського флоту, як і багато років поспіль, розгорнули на березі річки Чорний Черемош поблизу с. Дземброня у Карпатах, де в той час перебувала значна частина #чмчх і де відбувся щорічний крайовий вишкіл «Черемош», про що plast.org вже писав раніше.

 

США

Для Пласту в Америці 100-річчя з дня підняття прапора українського флоту є не лише важливим історичним та урочистим моментом, але й доброю нагодою об’єднати тамтешні пластові станиці і пригадати своє походження.

Фото станиці Бостон і членів залоги затоки Narragansett та тлі «USS Massachusetts» у Fall River

«Чорноморці» і «Чорноморські Хвильки» на «USS Constellation» в Балтиморі

«Чорноморці» і «Чорноморські Хвильки» біля «Whaling Bark, Charles W. Morgan» і юнацька залога

Програма в ДетройтіСтаниця Клівленд біля «USS Cod»

Новацька програма, станиця Нюарк у Випані, Нью Джерзі

Станиця Пассейк на кораблі «Schooner Pioneer» в Нью Йоркській гавані

Станиці Рочестер і Сиракюз під одним дахом в Українському Культурному Центрі і залога «Чорноморців» біля озера Ontario

Станиця Сієтл мала збірку на«USS Turner Joy»

Станиці Філядельфія і Нюарк зібралися на лінкорі «USS New Jersey»

Пластуни з Чікаґо зібралися на оселі біля озера «Round Lake»

 

АВСТРАЛІЯ

На новацьких сходинах 28 квітня австралійські пластуни чудово відзначали 100 років українського флоту. Близько 30 новаків та пташенят дізнавалися про 100-річчя українського моря та морське пластування, майстрували прапорці, розшифровували знаки морського семафора, «рибалили» і мали човнові перегони!

Вітряна мокра і дуже холодна погода  не зупинила більше 70 пластунів зібратися, щоб відсвяткувати свято Юрія та 100 річницю Українського морського флоту на пляжі у Вільямстаун! Новацтво і юнацтво насолоджувалися морськими вправами, а батьки та друзі просто бігали на місці і спілкувалися, аж до часу апелю, в часі якого слухали розповідь про Св. Юрія та привітали нових членів у куренях «Чорноморські Хвилі» та «Карпатські Орли». 

СКОБ! Доброго вітру!

Морське Пластування

Пласт – Австралія

Пластовий Портал

 #чмчх #морськепластування 

Share This