19 серпня 2020 року відбулася перша онлайн зустріч Комісії з розвитку Уладу Пластових Пташат, до складу якої увійшли представники країв, де представлена наша організація. На зустріч також було запрошено досвідчених пташачих впорядниць та представників пластових груп Європи.

Наприкінці листопада 2019 року відбулася найочікуваніша подія усіх пташат – ХХ З’їзд КУПО. Саме там було внесено зміни до Статуту, які передбачають створення нового, п’ятого уладу Пласту – Уладу Пластових Пташат. А вже за кілька місяців було створено Комісію з розвитку Уладу Пластових Пташат, підзвітну ГПБ. Метою цієї Комісії визначено створення нового Уладу, членами якого є діти дошкільного віку, до 6 років. Завданнями – опрацювати актуальний досвід країв у роботі з Пташатами, створити базові необхідні документи для якісного впровадження Програми УПП в світі.

Під час зустрічі найперше мова йшла про реалії пташування в часі карантину. Дізналися, що Україна проводила і сходини, і табір, і вишкіл, а також працює над розробкою базових документів, все онлайн. З вересня розпочали сходини на свіжому повітрі. В США та Австралії відбувалися сходини з новацтвом. Лондонські та Берлінські пташата мали сходини. Берлінські – навіть мандрівки. У Польщі відбувся мінітабір та закриття пластового року.

Також учасниці зустрічі зійшлися на думці, що на різних щаблях пластової структури необхідно формувати думку про існування Уладу Пластових Пташат і вибудовувати тісні взаємозв’язки поміж членами різних уладів із пташачими родинами. Нагадаємо, що УПП – єдине вікове об’єднання, де разом із дітьми пізнають Пласт і їхні батьки. Саме батьки пташат є дуже сильним джерелом збагачення організації інструкторами і виховниками.

На Зустрічі було затверджені

  • конкретні кроки діяльності стосовно внесення змін до крайових, та осередкових Статутів стосовно пташат;
  • створення на відповідних пластових медіаресурсах розділи про УПП;
  • налагодження співпраці з Реферантурами Вишколів різних уладів задля поширення інформації про УПП тощо.

Матеріал: пл. сен. праці Ольга Кальбус, ЧХ, Голова Комісії з розвитку УПП при ГПБ

Теги:
Share This