Головна Пластова Булава розглянула подання Головного Булавного УПЮ та Крайової Пластової Ради України від 19 листопада 2021 року і шляхом електронного голосування Пленуму Головної Пластової вирішила надати Бронзовий хрест за героїчний вчинок пл.прих. Олександру Оганьяну, Станиця Мелітополь за:

  • врятування життя та здоров’я людей, що їхали в маршрутному автобусі;
  • надання до медичної̈ допомоги водієві (йому стало погано і він втратив
    керування транспортним засобом);
  • безпечну зупинку некерованого транспортного засобу.

Деталі історії за посиланням

*

Інформація від Станиці Мелітополь

4 листопада 2021р. Олександр Оганьян їхав маршрутним автобусом на сходини гуртка. Раптом сталась неочікувана ситуація з водієм маршрутного автобусу під час руху данного транспорту. Олександр сидів на останніх сидіннях маршрутки, коли почув збентежені вигуки пасажирів, котрі сиділи попереду, про те, що водієві погано, зупиніть хтось автобус! Сашко, довго не роздумуючи, побіг рятувати ситуацію, бо на той момент автобус їхав безконтрольно на зустрічну смугу руху транспорту.

Він, швидко оцінивши ситуацію, однією рукою притримував доволі важкого огрядного водія, іншою рукою вирулив на свою сторону руху та зупинив автобус. Після цього взявся надавати водієві домедичну допомогу і одночасно викликати швидку і поліцію, тим часом всі пасажири збігли, окрім літньої жіночки, яка голосила і кликала на допомогу перехожих, але, на жаль, ніхто не наважився допомогти. 17-річний юнак впорався на відмінно з ситуацією, як зазначили лікарі швидкої. В автобусі приблизно було до 10 осіб, з них дорослі жінки і один молодий чоловік.

Share This