Людина ХХІ століття — це особа, яка змінює клімат Землі та довкілля. Загроза зникнення видів тварин і рослин ще ніколи не була такою серйозною, як сьогодні.

Пластунки власноруч створюють щомісячні сторінки електронного календаря із закликами робити цей світ кращим.

«Календар ми задумали до дня народження нашого куреня. Куреню «Блискавки» виповнюється 60 років. Він виник в Австралії у 1959 році. Курені – це об’єднання людей за інтересами. Кожен курінь має свою спеціалізацію. Наш курінь «Блискавки» займається благодійністю. Мета календаря – закликати людей робити добрі вчинки. Перші місяці року проілюстрували пластунки з Івано-Франківська, далі будуть ще фотографії та розповіді добрих справ пластунок з Києва та Вінниці», — каже референт медіа Івано-Франківського Пласту Віта Дідик.

Дизайном календаря зголосилася займатися пластунка Наталя Вдовиченко. Кожна з учасниць проекту самостійно обирала тему і визначала тезу-заклик для аудиторії. Армія — стала темою для січня. На сторінці календаря зображена пластунка Ірина Вітенко, чоловік якої був військовим, а сама жінка активно допомагає Збройним Силам. В лютому сторінка календаря розповіла про Катерину Смірнову, яка прихистила собаку із притулку.

«Наша мета, аби кожна з дівчат закликала до того, чим займається сама. Я наголошую на потребі берегти природу, мислити глобально і діяти локально. Чимало тварин в Україні потребують захисту, перш за все від людини – через полювання, браконьєрство, вирубування лісів, забруднення довкілля. Вже є види, яких в Україні просто не існує», — каже Віта Дідик.

У мережі Фейсбук доступний електронний варіант календаря.  І нагадуємо, що першоцвіти (підсніжники, проліски, крокуси) під охороною і занесені в Червону книгу! Бажаємо Вам добра, а також множити добро довкола себе.

Курінь ч.52 УСП та курінь ч.30 УПС «Блискавки»

Пласт Івано-Франківська

Share This