Щороку 23 серпня українці святкують День Державного Прапору України. Пластуни і пластунки добре розуміють значення прапорів як символів. Ми шануємо і оберігаємо власні гурткові прапорці та курінні прапори, але особливе місце посідає прапор України.

Від заснування нашої організації цей синьо-жовтий прапор супроводжував нас і дні перемог, і в часи лихоліття. З ним крокували пластунки і пластунки західноукраїнських земель, під ним ставали до праці українські бой-скаути центральних та східних земель, він залишався святинею для пластунів і пластунок на еміграції. У міжвоєнні роки галицькі і закарпатські пластуни піднімали його на найвищій вершині Карпат – Говерлі, гордо підносили на европейських та світових скаутських джемборі як символ власної, але на той час ще не здобутої держави.

Опинившись по Другій світовій війні у таборах Ді-Пі, пластуни не зреклися синьо-жовтого прапору, зберігши разом з іншим свідомим українським громадянством цей символ, а відтак понесли його у нові краї – від Австралії до Америки. Тому у кожній країні української діаспори на пластових таборах та акціях, поруч з прапором держави мешкання, завжди є прапор України як символ єднання, спільних цінностей та української ідеї!

Сьогодні Україна та український Пласт проходять нові випробування. Це не легкі виклики, але нам до снаги їх здолати. Тримайте прапор високо!

Шануємо та оберігаємо!

З пластовим привітом,

Готуйсь! СКОБ!

Головний Провід Пласту

Share This