З початком весни приходить натхнення, заряд мотивації робити великі справи. Проте, дуже важливо не забувати про вже зроблене, реалізоване. У квітні 2018 року стартував Проект розвитку Пласту на Півдні.  До вашої уваги важливі підсумки нашої діяльності та короткий анонс наших планів.

Цей рік був дуже активний і продуктивний. Пласт активно розвивається, ми створюємо нові осередки, проекти, табори. Все більше дітей та молоді долучаються до скаутського руху. Цьогоріч Програма розвитку Пласту на Півдні охопила нові міста, а саме Кропивницький, Запоріжжя, Токмак, Миколаїв, Херсон, Одеса та Южне.

Ми налагоджуємо співпрацю з різними середовищами, які зацікавлені в залученні молоді до активної громадської діяльності чи забезпеченні дітям цікавого та корисного дозвілля. Ми знайомились з громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування, щоб заручитися підтримкою  і ми її отримали. Багато хто зацікавився нами і завітав на презентації, які ми проводили у містах Одеса, Кропивницький, Миколаїв, Запоріжжя, Южне, Херсон та в Кочубеївській ОТГ.

Ми щасливі, що сьогодні маємо активну молодь, яка прагне до дій  і допомагає розвиватися своєму місту. Наші презентації наштовхнули учасників створювати нові осередки Пласту. У містах Кропивницький, Запоріжжя, Южне ми провели КВДЧ – навчальні семінари, на яких зацікавлені отримали базові знання про Пласт, його історію, мету, ідеологію, структуру та багато іншого. 69 учасників з радістю відгукнулися на пропозицію поширення ідеї скаутингу у своєму місті.

Зацікавлені молоді люди пройшли табір Життя в Пласті, щоб збагатити свої знання. Пишаємось, близько 70 людей пройшли навчання, щоб Пласт нарешті з’явився в їхньому місті і діти змогли долучитися до Великої Гри. Також для нових потенційних осередків ми провели одноденні навчання зі стратегічного планування діяльності осередків  та розробили цілі на 3 роки.

Робота триває, всі ці люди готуються стати виховниками, діловодами в станицях, пройшовши необхідні вишколи та працюючи з менторами своїх новостворених осередків.

То ж чекаємо незабаром нові осередки з виховними частинами південних областях України.

Ми не зупиняємось на досягнутому і плануємо у 2019 році проводити ще більше вишколів, мандрівок, таборів для волонтерів, створювати нові виховні частини та осередки, зокрема через тіснішу співпрацю з середовищами: ОТГ, парафії, освіта, громадські організації. З лютого 2019 включили до проекту поширення Пласту Луганську область. А також хочемо розробити промокампанію залучення волонтерів у Донецькій області.  Ми вже багато досягли, проте потребуємо нових виховників.

Ми раді кожному, хто долучається до розвитку Пласту. Ми навчаємо через гру і працю, сприяємо всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на свідомих, відповідальних громадян місцевої, національної та світової спільнот, провідників суспільства. Віримо, що спільною працею ми побудуємо щасливе майбутнє України!

Щиро вдячні за те, що ви з нами!

Проект в цифрах:

  • 13 осередків
  • 11 ініціатив
  • 44 волонтерів-адміністраторів (написали заяви вступу в організацію)
  • 85 приятелів (готові допомагати розвитку)
  • 3 ознайомчі семінари (69 волонтерів)
  • 4 сесії стратегічного планування

Таня Романюк для Пластовий Портал

Share This