9 листопада – День української писемності та мови. За своїм значенням це свято стоїть поруч з такими наріжними для нас та наших національної гідності й історичної пам’яті днями як День Соборності, День Крут, свято Покрови. Мова була і залишається для українців одним з головних і дієвих інструментів боротьби за власну державу та свою націю, їх збереження та розбудови.

Впродовж усієї історії Пласту українська мова залишалась одним з визначальних виховних факторів нашої організації. Її практикування, її плекання, її захист – прикмети пластуна і пластунки.

Варто відзначити і особливу важливість плекання та збереження української мови в українських громадах поза межами рідних земель – у нових країнах поселення української діаспори. Для цих українців та їх нащадків мова залишалась оберегом проти денаціоналізації та втрати рідного коріння, дозволяла плекати особисту гордість за своє походження, зберігати рідні традиції та взаємодіяти з українським середовищем на чужині.

Від імені Головного Проводу Пласту висловлюємо усім пластунам та пластункам щирі вітання з нагоди Дня української писемності та мови! Закликаємо й надалі: «Як парость виноградної лози плекайте…», щоб твердо знати «що діялось в світі, чия правда, чия кривда і чиї ми діти». Не цураймося і шануймо!

СКОБ!

Теги:
Share This