Прибравши чималу галявину від сміття серед споконвічних крейдових гір, що знаходяться майже в 5 хвилинах ходи від центральної площі Краматорська, школярі-пластуни виклали з гірської карбонатної породи (крейди) Герб України 7 на 4 метри. Адже, на думку школярів, чисте від сміття довкілля та творчі експерименти приваблюють гостей міста до мальовничих гір – Краматорська. Школярі сподіваються на зародження екологічної свідомості у дорослих, які чомусь залишають купу сміття після свого відпочинку.
Гості Краматорська дивуються, коли дізнаються, що потрапляють на територію древнього моря, води якого утворили неповторні гори, адже крейда складається з кальцитових залишків морських планктонних водоростей та дрібних частинок черепашок найпростіших організмів. Утворюється на дні морів внаслідок нагромадження органічних решток (переважно черепашок) і осадження СаСО3 з морської води. Також варто звернути увагу на кремінь, який прикрашає гірські масиви: в давнину завдяки цьому мінералу наші пращури розбудували майстерні з обробки кременя (епоха неоліту, існування майстерень тривало й у період ранньої міді).

Отже, можемо організувати дорогим гостям екскурсію-квест, смачний обід та чай із запашних трав за благодійний внесок в розвиток нашої пластової організації, завдяки якому віддамо борг за опалення у розмірі 2075 грн. Також придбаємо спортивне спорядження для дитячого туризму (карабіни 10 шт. по 148 грн.), чайник-термопот на 5 літрів, залізну розбірну підставку під великий казан для мандрівок.

Друзі, підтримаємо разом пластунський рух Донеччини!

Сторінка Краматорського осередку Національної Скаутської Організації України ПЛАСТ: https://www.facebook.com/KramatorskPLAST/

P.S. Дякуємо вчителям ЗОШ № 10 та української гімназії за плідну співпрацю. Дуже радіємо трьом новеньким пластунам, які вчора офіційно приєдналися до нашої організації та до спільної доброї справи!

З пошаною, Краматорський осередок скаутської організації України ПЛАСТ.
Телефонуйте або пишіть: 0991405029 (Максим) Maksym Potapchuk

ПЛАСТ / PLAST

 

Share This