У Львові у виставковому центрі «Південний-EXPO» 21 квітня зібралися понад 2 тисячі пластунів, аби зустрітися один з одним, позмагатись у різноманітних конкурсах, показати свої таланти, поспівати пісень, побути акторами й навіть позмагатись у відеоіграх. Події та конкурси відбулися в межах традиційного Дня Пластуна, який цьогоріч проходив під девізом «Як назвеш, так і попливеш». Почесними гостями Дня Пластуна були голова облдержадміністрації Олег Синютка та заступник мера Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

https://www.facebook.com/denplastuna/videos/1865201626831950/

Тема цьогорічного пластового фестивалю напряму пов’язана з морською спеціалізацією, оскільки Головною Пластовою Булавою 2018 рік визнано Роком Морського Пластування. Чому це так? Тому що 29 квітня – 100-ліття від часу першого підняття прапора Української Держави на кораблях Чорноморського флоту. Саме тому, щоб відсвяткувати історичне значення цієї героїчної акції, День Пластуна також мав морську тематику. Усі конкурси були повністю пов’язані з цією темою. Змагань цього року було дуже багато: від щорічного театрального конкурсу й аж до конкурсу винаходів і пластового шведінгу, що відбудуться вперше. Пластуни змагалися також у фотоконкурсі,
конкурсі акустичної пісні, інтелектуальному змагу, танцювальному, конкурсі відео презентацій, інсталяцій, стенд-ап конкурсі, літературному та конкурсі винаходів. Працював Game-room. Також визначали Містера і Міс Дня Пластуна.

Довідка. Фестиваль пластової творчості «День пластуна» – мистецька акція, яку традиційно проводить Національна скаутська організація України Пласт у Львові з 1992 року. Заснували її члени пластового куреня «Лісові Чорти» Славко Козак, Нестор Дацишин, Олександр Яворський, В’ячеслав Олійник та інші.

29 листопада 1992 року на Погулянці у Львові відбувся перший День пластуна – Фестиваль пластової театральної творчості. Комендантом заходу став ст. пл. Ярослав Козак. Відтоді фестиваль відбувався щороку, здобув велику популярність серед пластунів і випадкових гостей свята. Акція і досі фактично є найбільшим заходом в Україні, що проводить Пласт.

Детальніше про перебіг програми, учасників і переможців ДП у всіх номінаціях, а також фото, відео та відгуки учасників читайте на фейсбук-сторінці Дня Пластуна.

День Пластуна

Share This