З 16 по 18 серпня 2019 р. у Свято-Юріївському монастирі, що знаходиться в урочищі Вірля поблизу міста Кременця на Тернопіллі вперше відбувся катехитичний табір “Вірлиний Злет”, учасниками якого стали пластуни сеніори та старші пластуни Тернопільської округи, а також пластуни з Києва, Черкас, Рівненщини та Львівщини.

Три таборові дні були дуже цікавими, насиченими новими знаннями, емоціями і духовно збагаченими. Учасники осягнули для себе багато нових та цікавих тем, а саме: роль і місце Церкви в Пласті, суть і значення Літургії, і, чи не вперше в історії Українського Пласту, на таборі було відслужено Літургію з детальними коментарями і поясненнями. Пластуни мали змогу приступити до таїнства сповіді та причастя.

В часі занять багато говорили про таїнства Церкви і розвіяли багато міфів, які ще й досі побутують в свідомості багатьох людей, а під час ватри міркували про покаяння, сповідь та причастя. Гутірки перетворювались на жваві і цікаві дискусії, а вечірня ватра — на щиру і відверту розмову та молитву…

Крім гутірок та дискусій учасники мали ще й три надзвичайно цікаві майстерки — навчались мистецтву соломоплетіння та плетіння чоток (вервиць), а також вчились місити тісто і пекти просфори для Літургії. У неділю після Служби Божої пластуни здійснили мандрівку на Божу гору, де ознайомились із славною історією цього святого місця, вклонились його святиням та втамували спрагу цілющою джерельною водою.

Табір відбідали та спілкувались з його учасниками голова Тернопільської обласної ради, виконуючий обов’язки голови Кременецької райдержадміністрації та міський голова Кременця.

Дякуємо всім нашим православним та греко-католицьким священникам, капеланам та інструкторам — владикам Теодору та Нестору, отцям Андрію Говері, Ярославу Шевчуку, Володимиру Педьку, отцю ігумену Полікарпу та Андрію Смирнову, які старались протягом обмеженого часу донести найголовніше і подарувати частинку свого тепла і любові всім таборовикам. Дякуємо всім учасникам табору за позитивну, радісну та дружню атмосферу. Дякуємо інструкторам майстерок — отцю Василю Стасіву, Софії Стрикулі, отцю Онуфрію, Юрію Щадилу, Юрію Мельничоку. Ви навчили нових та цікавих майстерок, надихнули на нові ідеї тих, хто передаватиме їх юнацтву. Дякуємо нашим вправним кухарям — Андрію Залевському та Миколі Шведу, і всім, хто долучився та допомагав в організації табору.

Вишкільний катехитичний табір УСП/УПС “Вірлиний злет”

Фото з соціальних мереж

!

Share This