Трохи більше місяця минуло після завершення першого онлайн-ВВП ч. 10, де було майже 40 учасників з України, а також представниці Франції, Німеччини та Великобританії. А наша невтомна команда уже завершила наступний етап з серії ВВП-онлайн.

7-13 жовтня 2020 р. відбувся вишкіл впорядників пташат ч. 11, і знову зголосилося понад 40 учасників.

Активна залученість батьків у процес пластових заходів є особливою рисою нашого уладу.

Учасникам важливо було зрозуміти, що впорядник/ця Уладу Пластових Пташат може і має делегувати частину завдань батькам свого гніздечка. Поміж іншими способами залученості, таким чином батьки більше відчуватимуть себе частиною пластової спільноти і зможуть краще розділити чар пластування (принципи пташацтва) зі своїми чадами.

Декотрі учасники ще завершують свої домашні роботи. Але вони знають, що ментори – досвідчені впорядниці УПП готові підтримати їх та допомогти впорядкувати думки стосовно роботи з пташатами. Створена і оприлюднена Програма менторства має на меті інтенсивну підтримку насамперед молодих впорядниць та впорядників.

«Для багатьох учасниць вишкіл став ковтком свіжого повітря, яке додало натхнення у праці з пташатами. Більш досвідченим допоміг систематизувати знання. Але однозначно для всіх і кожної/го зокрема ВВП ч. 11 дав можливість відчути себе в теплій українській родині, де на першому місці Бог і Україна», – коментує менторка та інструкторка програми пл. сен. Софія Смик.

Інструкторам також пощастило повчитися. Ми тренували наші вміння працювати в дуже обмеженому часі – всього лиш 2 години на день, а кількість базових гутірок не могла бути зменшеною. Довелося стати влогерками – записувати відеогутірки та відеозавдання.

Загалом, формат тренінгу – ефективний спосіб допомогти учасникам осягнути специфіку планування року пташачого гурту, пропрацювати нюанси підготовки і проведення сходин для пташат. Введено також було підхід «рівний рівному», коли провід чи інструктори свідомо закладали у завдання/гутірки/комунікацію «помилки», аби спонукати учасників до проактивної позиції і допомогти критично оцінювати ситуацію. Адже не раз ми на сходинах стрічаємося із пташатами «не в гуморі», із майже зірваними сходинами через раптову хворобу дітей у родинах, відповідальних за певний захід. Тому важливі правила «пташачої мами» – пакувати із собою «скриньку ідей» і мати напоготові «План Б».

Команда інструкторів цього разу поповнилася впорядницею з Берліна – чудовою інструкторкою Наталією Середою, яка успішно перейшла ВВП ч. 10, долучилася до берлінського осередку, сприяла розширенню уладу пташат в Німеччині, щиро працює у робочих групах з розробки базової документації УПП.

Всього участь у вишколі взяли представниці (і два представники) 11 європейських країн, в тому числі й з України.

Серія онлайн-вишколів (ВВП ч. 10 та ч. 11) спонукала нас рухатися й далі, тож ми активно готуємо формат навчання для впорядників зі США. Фактично, узгоджуємо зручний час. Тому, якби хто ще хотів долучитися із актуальних чи майбутніх американських впорядників/иць, то ласкаво запрошуємо зголоситися до голови Комісії з розвитку УПП – Ольги Кальбус.

Підготувала
комендантка серії онлайн-ВВП ч. 10 та ч. 11
пл. сен. пр. Ольга Кальбус, ЧХ

Теги:
Share This