Доброго дня/вечора.
Сьогодні пишу про Plast Campground «Vovcha Tropa».
(Кому цікаво – більше дописів на телеграм каналі http://t.me/vykh0r ).

В 50-х роках ХХ сторіччя Пласт в Америці отримав, певно, найбільшу в своїй історії пожертву – 50 тис. Доларів США і купив за них цю оселю. В сьогоднішніх грошах це є десь півмільйона доларів і це не кажучи, що інвестиція значно виросла в ціні. І якби Пласт захотів цю оселю продати – це вже коштувало б мільйони доларів. Але в найближчому часі цього не буде, бо в більшості пластунів Америки, особливо з Нью-Йоркщини і Нью-Джерсщини з оселею пов‘язані найтепліші роки дитинства, юності та молодості.

Оселя працює 2 місяці в рік, в інший час – законсервована та під охороною. Тут є цегляний штаб (адміністрація), їдальня, шпиталик, буфет (мала їдальня, яка більше використовується для занять), крамничка, три басейни (старий закопаний, робочий і такий, що запуститься наступного сезону), павільйон для занять, церква, ідеальний стадіон, бігові доріжки, баскетбольний майданчик, бараки (дерев’яні будиночки) для найменших таборовиків, стаціонарні душі та вмивальники, біо- та стаціонарні туалети. Розвинута мережа асфальтних і ґрунтових доріг. Це все базується +- в центрі об‘єкту.

Окремо, на віддалі 300-400 метрів в різні сторони, є три поляни, поруч з якими базуються наметові табори для старших дітей. Так як ці поляни/табори незмінні, то там вже є навіть об‘єкти легкої інфраструктури: павільйони для дощової програми і прийняття їжі, будки для реманенту та провіанту.

Таким чином, одночасно проходять п‘ять таборів:
1. Табір новаків (хлопці 6-11 років)
2. Табір новачок (дівчата 6-11 років)
3. Табір юнаків (хлопці 12-16 років)
4. Табір юначок (дівчата 12-16 років)
5. Табір Ю-2 (мішаний 16-17 років), де таборую і я.

Всього на оселі 350-400 осіб щоліта.

Всі табори крім останнього тритижневі. Ю-2 – це двотижневий «дємбєльський» табір, про який напишу детальніше пізніше в телеграмі.

Крім таборів, впродовж року, на Тропі хіба відбуваються кількаденні Ради старшопластунських куренів (тусовок 18+) чи вишколи (тренінги) на певну тематику…

Можливо, такий рекреаційний елемент, чи його частина, чекатиме на відновлену територію санаторію ім. Коцюбинського, Сергій Моргунов, SUN ТериторіяOlexandr Wesselényi.
Вже маємо в Вінниці крутий молодіжний центр. Тепер би ще крутий таборовий центр, навіть національного рівня, було б дуже престижно мати.

Отже, хотів написати коротко та не дуже вийшло. Але і так, це лише перший з трьох, а може і чотирьох дописів про Вовчу Тропу.

Максим Студілко у Plast Camp. – Vovcha Tropa. East Chatham

 

Share This