Пісня «Легіон» — це окремий сингл, створений спеціально для пластунів і табору «Легіон».

 Олександр Положинський: «Два роки тому, на запрошення Микола Бігус, я в черговий раз відвідав пластовий табір “Легіон”. Крім всього іншого, мене попросили провести гутірку на тему творення пісень і спробувати написати разом з легіонерами нову пластову пісню. Ми цікаво поспілкувалися з хлопцями, вони розповіли мені багато цікавого і навіть написали чималий фрагмент майбутньої пісні. Я не дуже втручався в той процес творення – лише скеровував його в конструктивне русло й злегка, при потребі, редагував. Чесно кажучи, не знаю, як склалася доля тієї хлопчачої пісні – дописалася вона і прижилася в пластовому середовищі, чи швидко забулася і пішла в небуття. Але сам я так надихнувся всім побаченим і почутим, що, приїхавши з табору, я в той же вечір написав іншу пісню, на основі тих думок, бачень і відчуттів, які мені передали пластуни-легіонери під час нашого спілкування.
Минуло два роки. За цей час пісня визріла, частково доопрацювалася, отримала аранжування від Roman Soroka і була записана на його луцькій студії музикантами проекту “Був’є”. Сьогодні маю приємність представити її, нарешті, широкому загалу. Попереду ще майже цілий місяць літа, а це пора пластових таборів, в тому числі, саме в серпні, рівно за тиждень, десь у Закарпатті розпочненяться й цьогорічний “Легіон”.
Дуже сподіваюся, що пісня припаде до душі й отримає не одне нове життя у спільному співі десь біля вечірньої ватри, або й навіть дружно і гучно не раз пролунає у пластовій маршовій ході. Про всяк випадок, ми викладаємо й текст пісні, а гітарист “Був’є” Вадим Захарченко підібрав прості гітарні акорди, щоб комусь із вас чи ваших друзів було легше її вивчити. 😉
Не можу не позначити у цьому дописі людей, які активно єднали та єднають мене з Пластом – Тарас Зень, Назар Зелінка та Yaroslav Yurchyshyn. І, звісно ж, ця пісня писалася з найкращими спогадами про загиблих на фронті пластунів – Viktor Gurniak та Нік Своєрідний, чия життєва доля так тісно переплелася з моєю творчою.
Окрема подяка за дизайн обкладинки Елизавета Полуянова, яка спочатку запропонувала кілька цікавих ідей, потім довго терпіла мої нескінченні вагання та вибрики, і, врешті, допомогла вибрати той варіант, який найбільше відповідає змісту пісні.
Тож запрошую вас до прослуховування та поширення нової пісні проекту «Був’є» – «Легіон». Активного всім серпня!»

ПЛАСТ / PLAST

Share This