Чим унікальний інноваційний простір «СвітЛичка» — дитячий садок, заснований на принципах любові, поваги та уваги до кожного малюка, розповідає його засновниця — львівська пластунка Наталія Смуток.

Спільні цінності

Засновники та педагоги «СвітЛички» переконані, що необхідно з самого народження виховувати в дітях свідомих громадян, а заклади освіти повинні допомагати у цьому батькам, залучати їх до виховного процесу і творити спільне середовище. Спільні цінності, кажуть у «СвітЛичці», є запорукою успішної співпраці між педагогами і батьками. Сам же садочок заснований на засадах любові — до інших людей і до своєї країни.

«Наш девіз — Бог і Україна. Ці ж самі принципи є засадничими у Пласті, і, оскільки я сама пластунка, для нас було природно взяти цей девіз за основу. Любов до Бога проявляється у повазі, вмінні бачити в людях хороше, вмінні прощати, це добрі справи, які ми робимо. Україна — це наша земля, наш дім, і ми маємо дбати про нього, будувати його так, як будуємо власне житло. І цього ми навчаємо дітей», — розповідає засновниця простору Наталія Смуток, — «Важливо згадати усіх, хто творять цей насправді унікальний проект. Це все активні пластунки, які не лише започаткували пташачий рух у Львові , а є прекрасними мамами, чудовими подругами і красивими жінками. До створення причетні Sophie Smyk та Khrystyna Kovtun, долучаються і допомагають усім, чим можуть Надія Цюра та Liana Kozyk , Ksenia HotskoАничка Сумик та Zoreslava HavryshTetyana Schastlyvenko-Slezinska та Zoryana BohdanВід душі дякую усім, що долучались і долучаєтесь до проекту #СвітЛичка, який переносить чар пластування з пташатами на щодень для усіх та втілюєте в життя пластову присягу про фундаментальне — вірність Богові та Україні».

За її словами, починати освіту та виховання дітей у школі вже запізно. Маючи вільний доступ до інформації і технологій, діти зараз набагато швидше розвиваються та навчаються, тож приходять до школи вже зі сформованими цінностями.

«Для нашої сім’ї патріотичне і християнське виховання є надзвичайно важливим. Довго шукали садочок для свого сина, і саме в СвітЛичці знайшли не просто садок, а спільноту, родинне коло. Навіть попри те, що ми живемо не у Львові і щоранку возимо Миколку зі Страдча», — розповідає мама одного з вихованців простору Тетяна Козак.

Залучення батьків до виховного процесу

На думку засновників «СвітЛички», заклад освіти не може нести повну відповідальність за виховання дитини, але може і повинен допомагати у цьому батькам. Тож для них у садочку організовують різні тренінги та дискусії, а також спільні з дітьми виїзди на природу, майстер-класи, екскурсії.

Крім того, як розповідає адміністраторка простору Мар’яна Мамчак, з батьками обговорюють кожну деталь, яка стосується малюків та їхнього перебування у «СвітЛичці», зокрема питання безпеки чи харчування.

«Безпека дітей — невід’ємна частина нашого простору, вона проявляється у всьому. Наприклад, у кухні на холодильнику висить табличка, де зазначено інформацію про кожну дитину: кому що не можна їсти, чи є якісь алергії», — говорить вона.

За її словами, на подвір’ї розміщені камери відеоспостереження, які охоплюють увесь простір, а сам садочок розташований на закритій території.

Особистісно-орієнтована програма «Крок за кроком» та англійська з носієм мови

В основу навчального процесу «СвітЛички» покладено міжнародну програму «Крок за кроком», яка враховує індивідуальні особливості кожної дитини — спосіб сприйняття інформації, темп навчання, зацікавлення. Адаптацію програми під потреби діток розробила програмна керівниця простору Софія Нагірна — педагог-практик із 20-річним досвідом роботи та мама чотирьох дітей. Щотижня діти вивчають нову тему, пробують себе в різних заняттях, відвідують цікаві заходи.

«Для кожного з нас важливо, щоб наші діти бути щасливими. І я сама щаслива, що наша дочка ходить до СвітЛички. Злата щодня має багато вражень, адже дітки постійно вивчають щось нове, пробують робити все своїми руками», — розповідає мама вихованиці садочка Ірина Грешта.

Англійської дітей у «СвітЛичці» навчає британка Анна Абрахамс. Мар’яна Мамчак каже, що навчання з носієм мови допомагає дітям швидше подолати мовний бар’єр.

«Носії мови можуть практично не розуміти української. Тож діти докладають більше зусиль, аби їх розуміли, і, відповідно, швидше опановують іноземну мову», — каже вона.

На базі простору також працює власний центр педагогічної майстерності, де навчаються і підвищують свою кваліфікацію педагоги не лише зі «СвітЛички», а й з інших дошкільних закладів.

Садочок працює за адресою: вул. Тракт Глинянський, 57. Наприкінці літа відкриють новий простір на вулиці Княгині Ольги. Попередній запис уже розпочато — або за телефоном +38 068 534 73 86, або за онлайн-формою. Дізнатися більше про садочок можна за посиланням.

Твоє місто

Фото «СвітЛички»

 

 

Share This