Цього року День пластової присяги у Києві видався особливий, адже станиця відзначає 100 літній ювілей. На будинку за адресою Володимирська, 42 встановлено меморіальний барельєф на честь 100-ліття Київського Пласту.

У вересні 1918 року у будинку Українського клубу, який містився у Києві на вулиці Володимирській, 42 на установчих зборах було ухвалено рішення заснувати у Києві українське скаутське товариство – “Пласт”. Загальні збори обрали засновниками київського Пласту виданих українських громадських і військових діячів: Івана Чмолу, Євгена Слабченка та Валентина Отамановського.


28 квітня 2018 року під час святкування Дня пластової присяги у Києві пластуни вшанували 100-ліття заснування Київського Пласту меморіальним барельєфом на стіні будинку на Володимирській, 42. Це перший меморіальний знак на честь Пласту у Києві, та й загалом на всій Наддніпрянщині. Меморіальний барельєф на честь 💯-ліття Київського Пласту було встановлено напередодні на фасаді будинку. До речі, участь вінничанина Валентина Отамановського в українському скаутському русі ще донедавна була невідомою сторінкою у біографії “батька” історії Вінниці.

Відсьогодні у Києві стало більше на одну меморіальну дошку на пошану борцям за волю України, а точніше засновникам Київського Пласту у 1918 р. під час Гетьманату. Цікавий факт, але саме за розпорядженням Павла Скоропадського скаутські гуртки у 1918 р. було запроваджено при кожній школі. Отож завдяки Andriy Kovalov та пластунам київської станиці і жертводавцям відтепер біля метро “Золоті Ворота” можна побачити таку красу).

 

День пластової присяги 2018 року – 100 ліття Київського Пласту.

Posted by Roman Romantsov on Saturday, April 28, 2018

Posted by Roman Romantsov on Saturday, April 28, 2018

Об 11 годині відбулося урочисте відкриття та освячення Меморіального барельєфу на честь 💯-ліття Київського Пласту (Київ, вулиця Володимирська, 42).

День пластової присяги – 100-ліття Київського Пласту

Київський Пласт

Andriy Kovalov

Share This