«Ми це зробили! Вітаємо зі 100-літтям Київського Пласту!» Репортаж про святкування ДППП у Києві
Цього року День пластової присяги у Києві видався особливий, адже станиця відзначає 100 літній ювілей. На будинку за адресою Володимирська, 42 встановлено меморіальний барельєф на честь 100-ліття Київського Пласту.
У вересні 1918 року у будинку Українського клубу, який містився у Києві на вулиці Володимирській, 42 на установчих зборах було ухвалено рішення заснувати у Києві українське скаутське товариство – “Пласт”. Загальні збори обрали засновниками київського Пласту виданих українських громадських і військових діячів: Івана Чмолу, Євгена Слабченка та Валентина Отамановського.
28 квітня 2018 року під час святкування Дня пластової присяги у Києві пластуни вшанували 100-ліття заснування Київського Пласту меморіальним барельєфом на стіні будинку на Володимирській, 42. Це перший меморіальний знак на честь Пласту у Києві, та й загалом на всій Наддніпрянщині. Меморіальний барельєф на честь 💯-ліття Київського Пласту було встановлено напередодні на фасаді будинку. До речі, участь вінничанина Валентина Отамановського в українському скаутському русі ще донедавна була невідомою сторінкою у біографії “батька” історії Вінниці.
Відсьогодні у Києві стало більше на одну меморіальну дошку на пошану борцям за волю України, а точніше засновникам Київського Пласту у 1918 р. під час Гетьманату. Цікавий факт, але саме за розпорядженням Павла Скоропадського скаутські гуртки у 1918 р. було запроваджено при кожній школі. Отож завдяки Andriy Kovalov та пластунам київської станиці і жертводавцям відтепер біля метро “Золоті Ворота” можна побачити таку красу).
День пластової присяги 2018 року – 100 ліття Київського Пласту.
https://www.facebook.com/roman.romantsov/videos/1843710508992674/
https://www.facebook.com/roman.romantsov/videos/1843652628998462/
Об 11 годині відбулося урочисте відкриття та освячення Меморіального барельєфу на честь 💯-ліття Київського Пласту (Київ, вулиця Володимирська, 42).