15 квітня 2022. У народі кажуть «Допоки люди пишуть писанки, доти буде світ, а коли перестануть, тоді світ скінчиться». Знали чи не знали про це наші учасники Майстер-класу з писанкарства, але допомогти довше існувати цьому світу, бо прийшли майже 70 осіб.

Хоча й писанкарство у теперішній час і ще під час війни не користується великою популярністю і потихеньку забувається та “заклеюється” звичайними наклейками. Але Пласт Польщі про свої звичаї та традиції добре пам’ятає.

Невеличке підвальне приміщення Парафії Успення Пресвятої Богородиці у неділю наповнилося світлом від свічок і запахом воску. Кожен із учасників майстер-класу придумував малюнок, який зобразив на своїй писанці. Більшість з учасників вперше взяли у руки головний інструмент – писачок. Який зміст кожен заклав у свою писанку, залишиться секретом, а ми будемо вірити, що наша спільна ПЕРЕМОГА уже близько.

А писанкарство з кожним роком ще більше відновлюватиметься. А свою першу писанку наші учасники збережуть, як пам’ять про те, “що життя завжди перемагає смерть”.

Писанка завжди мала сакральне значення, адже яйце символізує землю та сонце, яке сходить і заходить. До того ж, як говориться в прислів’ї — «Живе родить живе, мертве, мертве родить живе». У яйця ж немає ні початку, ні кінця, що символізує постійний коловорот, те, що все йде по спіралі.

На початку майстер-класу всі учасники мали змогу ознайомитися з писанкою, а наша пластунка Ганна Талденко розповіла усім про історію писанки, символи, традиції, техніку виконання — про всі ці нюанси мистецтва вона говорила впродовж усього майстер-класу. Хочу, пригадати усім, що процес малювання писанок безперервний, бо навіть всі, хто прийшов писати писанки згодом можуть навчити робити це своїх близьких та знайомих, а вони в свою чергу інших. І так по колу, адже світ існуватиме допоки пишуться писанки.

Захід відбувся за сприянням благодійної ініціативи пластунів Варшави та підтримці о. Петра. За, що ми Йому безмежно вдячні. Зібрані кошти з майстер – класів Пласт Варшава закупить аптечки, які дуже необхідні для наших воїнів. Щиро дякуємо усім за участь. І чекаємо на Вас 17.04 о 15:00.

До зустрічі у неділю! СКОБ!

Джерело

Share This