Інтерв’ю з Головним Булавним УПЮ пл.сен. Марком Якубовичем, ЛЧ

Пл.сен. Марко Якубович, ЛЧ

Пл.сен. Марко Якубович, ЛЧ

Головний булавний УПЮ – пл.сен. Марко Якубович, ЛЧ, США. Вступив до Пласту в 1973 р. в УПН і склав Пластову присягу в липні 1979 р. Був іменований пластуном-скобом у травні 1984. А в жовтні 1985 був іменованим гетьманським пластуном-скобом. Отримав КВ-2, КВ-1, абсольвент Лісової Школи, закінчив Вишкіл Бунчужних Лісової Школи. Останній час друг Марко провадив пластовою оселею “Писаний Камінь” в США (від 2008 до 2018) і є зв’язковим 17 куреня УПЮ ім. Байди Вишневецького в США (8 років).

Три найважливіші досягнення ГБ УПЮ за цей рік?

Референт УПЮ на Европейські Осередки пл.сен. Борис Франкевич, V, і заступниця Головного Булавного ст.пл. Люба Журко, СВ, попровадили і перевели онлайн вишкіл для виховників УПЮ (КВ-1) у травні 2020. Вишкіл тривав 4 дні головно для пластунів з европейських осередків. Онлайн формат був експериментом, який дуже добре вдався. Інтернет дав нагоду перевести вишкіл без подорожування і ми могли запросити інструкторів з різних країв. Всього разом було більш як 45 учасників з усієї Европи. Вважаю, що це добрий формат, який зможемо вживати в майбутньому.

Комісія змін до проб, яку провадить член головної булави УПЮ пл.сен. Ксеня Козак почала роботу із ІІІ пробою УПЮ. Це було на прохання Крайових Референтів УПЮ. Комісія пропонує зміни, де головно буде менше поєктів, але робота проєктів буде ширша і глибша. Крайові Референти УПЮ мають цей проєкт на руках і вже дали відгук. Починаємо тепер фазу “pilot project”, де кілька юнаків буде виковувати ІІІ пробу, вживаючи цей новий формат. Це нам дасть додаткові інформації та більш конкретні дані щодо подальших змін.

Ст.пл. Таня Яців-Жураківська, Княгиня, працює над доданням вмілостей для збагатшення програми УПЮ.

Булава УПЮ мала дві зустрічі з Крайовими Референтами УПЮ. Відгук був дуже позитивний і просили (референти УПЮ) мати таку зустріч раз в квартал. Плануємо наступну зустріч при кінці січня.

Як пандемія вплинула на Пласт?

Пандемія дає поважний стрес для прогарами УПЮ. Те, що табори не відбувалися у більшості країв – це поважна втрата. Табори – це 80% пластової програми для УПЮ. Бейден Пауел казав, що “тиждень на таборі вартує рік в домівці”. Ясно, це ускладнює роботу виховника.

Також, треба пам’ятати, що така ізоляція може впливати на ум юнака чи юначки. Я знаю зі своєї роботи, де в нас є сотки людей, які по хатах працюють довший час, вони “чуються самі” (lonely) чи навіть впадають у  депресію.

Виховники мусять бути досить зв’язанні з юнацтвом щоби зауважувати і такі зміни.

Майбутні реформи в системі УПЮ, які потребує Пласт?

Перш за все, подальша робота над пробами, а саме – праця комісії змін проб. До нас приступила пл.сен. Лариса Попадюк, ШОК (США), і вона зв’язується з пробами.

Друге, праця над вимогами летунського пластування і морського пластування, де вимоги до цих вмілостей не є зазначені в правильниках.

Інше

Я пригадую булаві, що рішення треба робити швидко. Я вірю, що “clock speed” організації повинен бути швидким. І що важливо постійно звертати увагу на малу кількість речей, які принесуть успіх та ігнорувати велике число речей, які відвертають увагу.

Share This